06.09.2021 - Registreerimine 2021. a. Euroopa Regioonide ja Linnade Nädalale on avatud

Tere,

Euroopa Regioonide ja Linnade Nädal 10.-14.10.2021

https://europa.eu/regions-and-cities/

Euroopa Regioonide ja Linnade Nädal on igal aastal Brüsselis toimuv suurim regionaalpoliitikale pühendatud üritus.

Sellest on kujunenud ainulaadne teabevahetus- ja võrgustike loomise platvorm, mis ühendab kogu Euroopa piirkondi ja linnu, sealhulgas nende poliitilisi esindajaid, ametnikke, eksperte ja teadlasi.

Viimase 18 aasta jooksul on sellel üritusel tehtud palju, et tutvustada võimalusi, mida pakub piirkondadele ja linnadele kodanike igapäevaelu parandamiseks ELi vahendite kasutamine.

Traditsiooniliselt toimub see nädalane üritus oktoobrikuus, sel aastal 11.-14. oktoobril. Planeeritud on 300 sessiooni, üldpealkirjaga „Together for Recovery" (üheskoos taastumise nimel)

Sel aastal on programm keskendunud Euroopa Liidu, tema liikmesriikide ja piirkondlike omavalitsuste suutlikkusele toetada Euroopa kodanikke ja nende kohalikke kogukondi praktiliste meetmete ja poliitikaga, mille eesmärk on investeerida õiglasemasse, rohelisemasse ja digitaalsemasse tulevikku. Sellega seoses on ürituse keskpunktiks sel aastal uus ühtekuuluvuspoliitika ja uued ELi programmid aastateks 2021–2027, samuti ELi rahastamisvahendid COVID-19 kriisiga toimetulemiseks. #EURegionsWeek on ka platvorm käimasoleva Euroopa tuleviku arutelu edendamiseks demokraatia ja kodanike kaasamise teemal.

Teemad:      Ühtekuuluvus - hädaolukorrast vastupidavuseni

Rohepööre jätkusuutliku ja rohelise taastumise nimel

Digitaalne üleminek inimeste jaoks

Kodanike kaasamine

Programmiga tutvuda ja registreerida saab siin: https://eu.app.swapcard.com/event/eu-regions-week

Kõik sessioonid virtuaalselt jälgitavad, vajalik registreerimine. Video

 

Lugupidamisega
Tiiu Madal
ELVLi esindaja Brüsselis