13.10.2020 - Uudiseid Euroopa Regioonide Komitee 140. täiskoguistungilt

Tere,

 

12. oktoobril pidas Regioonide Komitee president Apostolos Tzitzikostas komitee täiskoguistungil oma esimese kõne „ELi iga-aastane piirkondlik ja kohalik baromeeter" ning esitas sellekohase aruande Euroopa Komisjoni presidendile Ursula von der Leyenile.

 

See aruanne keskendub pandeemia COVID-19 mõjudele ja osutab ELi piirkondlike ja kohalike omavalitsuste võtmerollile majanduse elavdamisel. Piirkondade ja linnade sissetulek on langenud ligi 10 % ja see paneb avalike teenuste osutamise ohtu. Välja on toodud pandeemia mõju elanikkonna kõige haavatavamale osale.

 

Koos baromeetri aruandega tutvustati täiskoguistungil liikmetele avaliku arvamuse küsitluse tulemusi, mis kinnitavad, et enamus kodanikke usaldab oma kohalikku ja piirkondlikku omavalitsust ning arvavad, et piirkonnad ja linnad peaksid rohkem mõjutama ELi poliitika kujundamist.

President Tzitzikostas lõpetas oma kõne sõnadega: „ Et Euroopat üheskoos taaskäivitada, peame tugevdama selle aluseid. Me peame lähtuma lihtsast põhimõttest: otsused tuleb teha kodanikele võimalikult lähedal, kui soovime tõhusaid lahendusi, mis vastavad inimeste vajadustele."

Lähemalt SIIN

 

Lugupidamisega
Tiiu Madal
Eesti Linnade ja Valdade Liidu Brüsseli esindaja