14.10.2020 - Angela Merkel Regioonide Komitee täiskoguistungil

Tere,

 

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel arutas 13. oktoobril Euroopa Regioonide Komitee täiskoguistungil komitee liikmetega Euroopa Liidu reageerimist koroonapandeemiale. Ta tutvustas komitee liikmetele ELi eesistujariigi Saksamaa prioriteete, arutles kohalike ja piirkondlike omavalitsuste rolli üle Euroopa majanduse taastamisel ning vahetas komitee liikmetega mõtteid Euroopa tuleviku üle.

 

Euroopa linnad ja piirkonnad on COVID-19 pandeemia vastases võitluses jätkuvalt eesliinil. Kohalikud ja piirkondlikud omavalitsused on pidanud kiiresti reageerima, et toetada kõige haavatavamaid kodanikke ja kohalikke ettevõtteid. COVID-19 kriis on mõjutanud kõiki Euroopa piirkondi, linnu ja kohalikke kogukondi, kuid igaüht isemoodi.

 

Angela Merkel ütles: „Nakatumus koroonaviirusesse Euroopas kasvab ja see on tõsine teema. Me ei tohi unustada, et paljud inimesed on kaotanud selles pandeemias elu. Euroopa vajab kohalike omavalitsuste pühendumist. Ilma pühendumiseta me ei saavuta, mida soovime. Euroopa peab jätkama liikumist võetud suunas. Selleks on meil uus mitmeaastane finantsraamistik ja taastusfond. Oleme veendunud, et äärmuslikes tingimustes on äärmuslikud meetmed vajalikud. Saksamaa eesistumise ajal tahame astuda sammu edasi. See on meie kohus."

 

„Pandeemia on kätte näidanud praeguse kahemõõtmelise, ainult liikmesriikidele ja Brüsselile toetuva Euroopa piirid," jätkas president Tzitzikostas. „Vajame kolmemõõtmelist Euroopa demokraatiat, mille kõik tasandid – ELi, liikmesriigi, piirkondlik ja kohalik tasand – teevad koostööd inimeste heaks ja inimestele lähemal. Me usume Saksamaa juhtpõhimõttesse „Gemeinsam" – „Üheskoos!" . Üheskoos suudame luua toimetulekuvõimelisema, demokraatlikuma, kestlikuma ja inimlikuma Euroopa."

Pressiteade SIIN.

 

Lugupidamisega
Tiiu Madal
ELVLi Brüsseli esindaja