15.10.2020 - Euroopa Investeerimispanga president Regioonide Komitee täiskogul

Tere,

 

14. oktoobril, Regioonide Komitee täiskoguistungi kolmandal päeval,  toimus arutelu Euroopa Investeerimispangaga fondide ja majanduse taastamise teemal.

 

Sõna võtsid Euroopa Investeerimispanga president Werner Hoyer ja Euroopa Investeerimispanga asepresident Lilyana Pavlova

 

Arutelus kutsusid Regioonide Komitee liikmed Euroopa Invetseerimispanga juhte üles toetama kohalikke avalikke investeeringuid ning väikseid ja keskmise suurusega ettevõtteid.

 

Regioonide Komitee president Apostolos Tzitzikostas rõhutas, et kulude kasv ja tulude vähenemine kriisi ajal ohustavad piirkondade ja linnade võimet inimesi kaitsta ja kohalikke ettevõtteid aidata. 2021. aasta tegevuskavaga ühendavad komitee ja EIP oma jõud. Euroopa vajab taastumiseks koostööd ja partnerlust.

 

President Hoyer: „Vastuseks koroonaviiruse pandeemiale on EIP koostanud plaani, millega toetab kõige pakilisemaid piirkondade ja omavalitsuste vajadusi. Oleme heaks kiitnud ligi 25 miljardi euro ulatuses investeeringuid rahvatervise parandamiseks, avalike teenuste tugevdamiseks ja kriisist mõjutatud ettevõtete toetamiseks. Samal ajal peab kriisist taastumine olema ka võimalus kiirendada üleminekut rohelisemale ja jätkusuutlikumale tulevikule, mis ei jäta kedagi kõrvale." 

President Hoyer ütles, et Euroopa Investeerimsipangal ja Regioonide Komiteel on igal aastal ühine tgevuskava.

 

Asepresident Pavlova: „Euroopa Invetseerimispank hindab kõrgelt väljakujunenud suhet Regioonide Komiteega ning toetab pühendumisega investeeringuid meie  linnade ja piirkondade taastumiseks kriisist ".

 

Pressiteade SIIN.

 

 

Lugupidamisega

Tiiu Madal

Eesti Linnade ja Valdade Liidu Brüsseli esindaja