23.12.2020 - Jõulutervitus Euroopa Regioonide Komitee presidendilt

Tere,

Täna edastan pühadesõnumi Regioonide Komitee presidendilt.

 

Apostolos Tzitzikostas: „ 2020. aasta on olnud meile kõigile väljakutsete aasta.  Saagu 2021. aastast  meile lootuse ja koosolemise aasta. Lubage mul soovida Teile, Teie perele ja kõigile Teie lähedastele tervislikku, õnnelikku ja edukat uut aastat."

Presidendi poolt saadetud elektroonilise kaardi leiate SIIT.

Ülevaates kirjutab president, et Regioonide Komitee tegi pandeemia ajal kohalike ja piirkondlike juhtide arvamuse kuuldavaks Europpas.  

„Kümme kuud tagasi alustas komitee oma uut mandaadiperioodi. Pandeemia saabudes koostasime tegevuskava ja käivitasime suhtlemiseks oma COVID-19 platvormi, koondades sinna sadu lugusid, kuidas piirkondlikud ja kohalikud omavalitsused hädaolukorraga toime tulevad. Vaatamata väljakutsetele kinnitasime 2020. – 2025. aastaks kolm poliitilist prioriteeti: Euroopa toomine inimestele lähemale, vastupidavate kogukondade loomine ja ühtekuuluvus kui ELi põhiväärtus."

Komitee käivitas kõigi aegade esimese piirkondliku ja kohaliku baromeetri.

„Järgmisel aastal asetame jätkuvalt kliimamuutused ja säästva arengu oma tähelepanu keskmesse. Euroopa peab tulemusi pakkuma nii meie piirkondades, linnades kui ka külades. Peame tegutsema kiiresti ja koos."

 

Ühtlasi tänab Teid Eesti Linnade ja Valdade Liit koostöö eest ning soovib Teile kauneid jõulupühi ning edukat uut aastat!

 

Lugupidamisega
Tiiu Madal
Eesti Linnade ja Valdade Liidu esindaja Brüsselis