Uudised ja teated

« Tagasi

EESTI LINNADE JA VALDADE LIIDU 37. NÄDALA KOKKUVÕTE

Head kolleegid!
 
Eesti Linnade ja Valdade Liit seisab kogu hingega Teie omavalitsuse parima võimaliku heaolu eest. Et Teil oleks ka parem ülevaade meie büroo tegemistest ja Liidu olulisematest ettevõtmistest, edastame Teile iga nädala lõpus kokkuvõtte sündmustest, koosolekutest, informatsioonidest või muudest teadetest, mida peame oluliseks rõhutada.
 
Mõningaid väljavõtteid meie selle nädala olulisematest tegemistest: 
*Esmaspäeval toimus Justiitsministeeriumis teavitaja kaitse seaduseelnõu arutelu.
*Teisipäeval toimus ELVL juhatuse koosolek  ja sellele järgnes volikogu koosolek Tallinna Linnavolikogu ruumides.
  Juhatuse ja volikogu päevakorrad on leitavad www.elvl.ee kodulehelt. Muuhulgas valiti Liidu uueks juhatuse liikmeks Paide linnapea Priit Värk ning Euroopa Regioonide Komitee asendusliikme kandidaadiks Rakvere abilinnapea Andres Jaadla.
*Kolmapäeval osalesime programmi „Euroopa horisont" kliimamuutustega kohanemise missiooni avalikul konsultatsioonil; Muinsuskaitsepäevade avaüritusel ning aruteluseminaril "Põimõpe".
*Neljapäeval peeti järjekordne KOV ITK töörühma koosolek, soolise võrdõiguslikkuse nõukogu koosolek ning KOV läbirääkimiste rahanduse töörühma koosolek Rahandusministeeriumis. 
*Reedel osalesid mitmed meie liikmete esindajad ja büroo töötajad riigieelarve strateegia läbirääkimiste lõimumise töörühmas.  Toimus kohalike omavalitsuste energiamajandusega seotud uuringu avakohtumine.
 
Etteruttavalt annan ka teada, et järgmise nädala üheks olulisemaks sündmuseks saab kahtlemata olema riigi eelarvestrateegia läbirääkimiste Valitsuskomisjon.
 
Soovin Teile kõigile meelde tuletada, et järgmisel nädalal tähistame esimese kohalike omavalitsusüksuste ühenduse asutamise 100. aastapäeva. Väärika sündmuse puhul jagame esmakordselt ka ELVL teenetemärke. Veel tuleva nädala teisipäevani (15.09.2020) on kõigil omavalitsustel võimalus esitada oma ideid teenetemärgi saajate osas.
Täpsem info teenetemärgi statuudi kohta SIIT.
 
 
Kaunist septembrikuu jätku!
Veikko Luhalaid
ELVL tegevdirektor