« Tagasi

Avanes esimene ehituse e-hüppe taotlusvoor ehitusvaldkonna digitaliseerimiseks

MKM on avanud uue taotlusvooru Ehituse e-hüpe.  Ehituse e-hüpe on rahastusprogramm, millega toetatakse uudsete digilahenduste arendamist ja kasutuselevõttu ehitusvaldkonnas. Taotlusvoorude kaudu jagatakse aastatel 2022-2025  4,5 miljonit eurot. E-hüpet rahastab Euroopa Liit Next Generation EU programmist. Toetusprogrammi kohta saab lisainfot leida lehelt ehupe.eehitus.ee. Projektitaotlusi saab esitada taotlemiskeskkonnas etoetus.rtk.ee. Taotluste esitamise tähtaeg on 3. november kell 17:00.

 

Programmi infoüritus toimub veebis 17. oktoobril kell 15, kus jagatakse praktilist infot taotlemise kohta ning vastame küsimustele. Üritusele registreerima ei pea, link ülekandele on lehel rtk.ee/ehituseehupe#infopaev.

Täiendava info saamiseks võib pöörduda kõigis vooru puudutavates küsimustes otse Regina Viljasaar-Frenzel poole regina.viljasaar-frenzel@mkm.ee (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ehituse- ja elamuosakond ehituse e-hüppe programmijuht)

 


Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi pressiteade: 

Avanes ehituse e-hüppe esimene taotlusvoor, millega toetatakse uudsete digilahenduste arendamist ja kasutuselevõttu ehitusvaldkonnas. Toetusprogrammi maht on 4,5 miljonit eurot.

„Ehitussektor on Eesti üks olulisemaid sektoreid, pakkudes tööd kümnele protsendile töötajaist. Ehitusvaldkonna käekäik mõjutab kogu Eesti majandust ja elukeskkonda ning sektori elujõulisuse tagamiseks on digitaliseerimine üks möödapääsmatuid arenguid. Mul on väga hea meel, et saame avada toetusprogrammi valdkonna digitoodete ning tööprotsesside arendamiseks. Valdkonnas on väga suur huvi innovaatiliste lahenduste vastu ning usun, et siit laiendatakse Eesti edulugu digiühiskonnana," rääkis majandus- ja taristuminister Riina Sikkut.

„Tänu uutele tehnoloogiatele toimuvad ehitusvaldkonnas praegu suured muutused, puudutades ehitise kogu eluringi planeerimisest lammutamiseni. Muutumas on näiteks, kuidas hooneid projekteeritakse, kuidas käib töö ehitusplatsil või mida saab teha hooneautomaatikaga," lisas ehituse asekantsler Ivo Jaanisoo. „Ehituse e-hüppe toetusprogrammiga saame aidata sektoril teha hädavajalikku arenguhüpet ning ühtlasi laieneb MKMi poolt arendataval e-ehituse platvormil pakutavate teenuste hulk."

Riigi Tugiteenuste Keskuse elukestva õppe ja IT-arenduse talituse juhataja Marge Kõiva sõnul on e-hüppe toetus mõeldud kõigile ehitusvaldkonnaga seotud era- ja avaliku sektori esindajatele, kes ise uuenduslikke ehitusvaldkonna digitooteid arendavad või soovivad oma tööprotsesse juba olemasolevate digilahenduste kaudu uuele tasemele tõsta. „Toetust saab taotleda nii e-ehituse platvormil põhinevate kui ka eraldiseisvate innovaatiliste digilahenduste väljatöötamiseks, samuti prototüüpide loomiseks ja uuenduslike projektide käivitamiseks ehitusvaldkonnas," rääkis Kõiva. „Toetust saab kasutada ka projektiga seotud koolituste ja rakendusuuringute läbiviimiseks ning tootearenduseks vajalike tegevuste ja teostatavusuuringute tarbeks."

Toetuse maksimaalne suurus on 200 000 eurot ja toetuse määr on kuni 50%. Riigi Tugiteenuste Keskuse E-toetuste keskkonnas on võimalik esimesse vooru taotlusi esitada kuni 3. novembrini.

Kogu programm kestab kuni 2025. aasta lõpuni ja taotlusvoorud toimuvad kaks korda aastas. Toetusprogrammi rahastus pärineb Euroopa taaste- ja vastupidavusrahastust NextGenerationEU.

Lisainfo programmi kohta: ehupe.eehitus.ee ja RTK veebilehelt.

05.10.2022
Foto: Pixabay