« Tagasi

INFOPÄEV 22.10.2021 - Kuidas KOV tasandil aidata kaasa vaktsineerimistempo tõstmisele?

Eesti Linnade ja Valdade Liit koostöös Rahandusministeeriumi, Terviseameti, Haigekassa ning Tartu Linnavalitsusega kutsub osalema 22. oktoobril kell 11.00-13.00 toimuvale virtuaalsele infopäevale (Teamsi keskkonnas, Koosolekuga liitumiseks klõpsa siin), et leida üheskoos parimad lahendused, kuidas omavalitsuse tasandil aidata kaasa vaktsineerimistempo tõstmisele.

"Liidu ja koostööpartnerite soov on üheskoos läbi arutada, mida saaksime kohalike omavalitsuste tasandil veel ette võtta, et aidata kaasa vaktsineerimistempo tõstmisele ning seeläbi anda oma panus viiruse seljatamisele meie linnades ja valdades," kommenteeris liidu asedirektor Jan Trei.

Viimaste nädalate nakatumise statistika on näidanud, et olukord riigis on läinud halvemaks.

Loeme endiselt igapäevaselt uudistest uute COVID-19 haigusjuhtude ja surmade kohta, kus kahjuks viimaste hulgas on suuresti mittevaktsineeritud inimesed. Tegu on väga kurva tõsiasjaga, ent siinkohal ongi võimalus kohalikul omavalitsusel anda veelkord oma panus. 

Vabariigi Valitsus otsustas hüvitada kohalikele omavalitsutele COVID-19 vastu vaktsineerimise korraldamisega seotud kulud ajavahemikus september kuni november ning usume, et seda võimalust ära kasutades saaksime omalt poolt anda veel tõuke vaktsineerimistempo ning vaktsineeritute arvu tõstmisele.

Päevakord:

1. Sissejuhatus (Jan Trei, Eesti Linnade ja Valdade Liit, asedirektor) – 5 min

2. Ülevaade COVID-19 haigestumiste, haiglaravi ja testimise kohta (Mari-Anne Härma, Terviseameti peadirektori asetäitja peadirektori ülesannetes) – 20 min

3. Vaktsineerimisest ja koostöökohtadest KOV-ga (Madis Kallas, Haigekassa, Tervise infosüsteemide arendusjuht) – 20 min

4. Ülevaade COVID-19 meetme vaktsineerimise kulude katmisest kohalikele omavalitsustele (Sulev Liivik, Rahandusministeerium, kohalike omavalitsuste finantsjuhtimise osakonna juhataja) – 20 min

5. Tartu linna parimad praktikad vaktsineerimisest (Mihkel Lees, Tartu Linnavalitsus, abilinnapea) – 20 min

6. Arutelu – 35 min

 

Kui omavalitsuse juht ei saa osaleda virtuaalkoosolekul, siis ootame kindlasti omavalitsuse esindaja osalemist koosolekul.