« Tagasi

EESTI LINNADE JA VALDADE LIIDU 39. NÄDALA KOKKUVÕTE

Head kolleegid!

Esmalt tänan kõiki, kes aitasid kaasa meie liidu asutamise 100. aastapäeva väärikale tähistamisele. Oma panuse korraldusse andsid paljud, ent tänaksin kogu südamest meie büroo poolt meie nõunikku Sirje Ludvigit, kelle panus ürituse õnnestumisse on kahtlemata hindamatu.

Möödunud nädala laupäev algas ELVL100-nimelise puu istutamisega Tammsaare pargis ning lõpes vastuvõtuga Estonia kontserdisaalis, kus samal päeval täpselt 100 aastat tagasi peeti ühenduse asutamiskoosolek. Vastuvõtul pidas kõne ka Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse esimees Tiit Terik, kelle täispikka kõne saab lugeda SIIT.


Esmaspäevaste sündmuste kohta peaksin oluliseks välja tuua OECD transpordi ja liikuvuse arengukava uuringu lõpptulemuste tutvustamise ning arengukava esmaversiooni avaliku tutvustamise, kus Eesti visiooniks on inimkesksem, rohelisem ja nutikam taristu. Rohkem infot SIIT  ja SIIT.

Teisipäeval arutasid meie töötajad koos rahandusministeeriumi inimestega KOV IKT tulevikuplaane ja täiendavaid finantseerimisvõimalusi.

Kolmapäeval võtsid mitmed meie kolleegid osa targa linna pilootprogrammi veebiseminarist Eesti linnadele ja valdadele, millest ka meie julgustasime kõiki oma liikmeid osa võtma.
Liidu keskkonnanõunik võttis osa ka Eesti mereala planeeringu veebiseminarist.

Neljapäeval võttis liidu sotsiaalnõunik osa Tallinna infopäevast, mis keskendus puudega lastele tugiteenuste (lapsehoid, tugiisik, transport) osutamisele ESF vahenditest alates 2021 aastast.

Reedel osalesid liidu õigus- ja keskkonnanõunik jäätmealasel koosolekul.

Homme peetakse üle Eesti Maal elamise päeva, mis annab kõigile kohalikele omavalitsustele võimaluse näidata oma piirkonna positiivseid külgi. Maal elamise päeva avaüritus toimus juba teisipäeval ning kogu Maal elamise päeva korraldamise arutelude juures on olnud ka meie nõunik Kalle Toomet. Soovin kõigile omavalitsustele rohket rahva osavõttu ning ärgem unustagem- ohutus ennekõike!

Sel nädalal algas ka kohalike omavalitsute haridusjuhtide "Pluss" programmi I moodul, mille kohta saab täpsemalt lugeda SIIT. Siinkohal tänu meie haridus- ja noorsoonõunikule Hille Ilvesele, kellel on olnud suur roll programmi loomisel.

Kasutan siinkohal ka võimalust soovida jõudu ja vastupidamist Lääneranna vallale, kes peab silmitsi seisma väga raske olukorraga. Oleme mõtetes teiega ja soovime vallavanem Mikk Pikkmetsale kiiret paranemist!

Kaunist nädalavahetust!
Veikko Luhalaid
Eesti Linnade ja Valdade Liidu tegevdirektor