« Tagasi

COVID-19 tõkestamise infotunnis osales üle saja haridusjuhi, kooli- ja lasteaiajuhi

Täna, 22. jaanuari hommikul korraldas Eesti Linnade ja Valdade Liit koostöös HTMiga veebis kohalike omavalitsuste haridusjuhtidele/koolipidajatele COVID viiruse tõkestamise teemal infotunni, kus selgitati mitmeid küsimusi, mis koolipidajatel ja haridusjuhtidel aja jooksul viiruse vastu võitlemisel on tekkinud.

"Ajal, mil koolikorraldus on pidevas muutumises, toimub osaline või täielik distantsõpe, on paljudel kohalike omavalitsuste haridusjuhtidel tekkinud küsimusi õppetöö korraldamisest, koolide lõpetamisest ja ka kohapealsetest olukordadest lähtudes. Taoline infokoosolek andis Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt konkreetsed ja head vastused nii mõnelegi murekohale," sõnab Eesti Linnade ja Valdade Liidu haridus- ja noorsoonõunik Hille Ilves.

Muuhulgas küsiti näiteks, kas maskide kandmine on 12-aastastel ja vanematel lastel on koolis kohustuslik ning milline on selle nõude juriidiline taust? Kas koolijuht võib teha otsuse ise, kui kirjalikku alust ei ole Terviseamet jõudnud saada, aga koolijuhil on info haigestunud õpilase või õpetaja kohta?

Suurele osale küsimustest leiab vastused HTM-i kodulehelt, kuhu on koondatud korduma kippuvad küsimused.

Küsimused võib saata ka hille.ilves@elvl.ee või piret.sapp@hm.ee e-maili aadressile. HTM-i kodulehe küsimusi täiendatakse jooksvalt.