« Tagasi

Muredega tuleb julgelt pöörduda omavalitsuse poole

Praegune aeg on keeruline. Eriti lapsevanema jaoks, kellelt oodatakse palju igal rindel. Töökohustused, laste eest hoolitsemine, majapidamistööd, paarisuhe, võib-olla ka mure lähedase pärast – koondunud pingeid ja stressi on palju.

Kohalikel omavalitsustel on oluline roll toetada tänases olukorras lastega peresid ja julgustada inimesi oma muredest märku andma omavalitsusele, et mitte jääda keerulises olukorras üksi.  "Omavalitsused võiksid kõik ühiselt jagada infot abivõimaluste kohta ja leidma erinevaid võimalusi, kuidas toetada lapsevanemate ja laste vaimset tervist," sõnas Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor Jan Trei.

Sotsiaalministeeriumi laste heaolu osakonna nõuniku Gerli Lehe sõnul vajavad lapsed ja lastega pered hetkel väga riigilt ning kogu ühiskonnalt erilist tuge ja kaitset. "Julgustan vanemaid ja lapsi sellel keerukal ajal iseennast ja oma vajadusi märkama ning oma abivajadusest teada andma," lisab Lehe.

Lasteabi ja Tark Vanem on lapsevanemate jaoks olemas – kuulates, toetades, andes nõu ja jagades mõtteid, kuidas toetada oma heaolu.

Lasteabi pakub vanematele tuge mure või segaduse korral. Helistada saab numbril 116 111, kirjutada info@lasteabi.ee või vestelda www.lasteabi.ee kaudu.

Veebilehelt www.tarkvanem.ee leiavad vanemad infot laste kasvatamise kohta ja nippe, kuidas iseennast hoida ja toetada.

30.04.2021 
Foto: tarkvanem.ee