« Tagasi

Infosüsteem Anna Teada on uuenenud

Omavalitsused saavad Anna Teada teateid (vihjeid) nii nagu varem – kes on soovinud, saab neid dokumendihaldussüsteemi, kes on saanud e-postile, saab teateid edasi e-postile. 
 

"Uuendatud Anna Teada infosüsteem on samm edasi kodaniku-omavalitsuse suhtluses. See võimaldab infosüsteemi kasutavatel linnadel-valdadel paremini mõista kohalike elanike vajadusi ning neile reageerida ning samal ajal tugevdada kohaliku omavalitsuse ja kodanike koostööd," sõnas Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor Jan Trei.

 
Omavalitsuse jaoks olulised muutused
 
Kui teie veebilehele on kuvatud Anna Teada (näiteks https://www.haljala.ee/teavita-probleemist), siis tuleb: html koodis uuendada veebilehe aadress (juhend leitav aadressil https://www.kovtp.ee/iframe-i-koodis-veebilehe-aadressi-uuendamine).
 
Mis uuendusega lisandus?
 • Vihje saatajal on võimalik lisada juurde probleemi tüüp (heakord, haljastus, teed ja tänavad, valgustus, ohtlik objekt, valesti parkimine, surnud lind/loom).

        

 • DHX protokolli kaudu ametiasutuse dokumendiregistrisse jõudnud teate *.pdf faili juurde on nüüd lisatud  vihje *. xml fail.
  Kui omavalitsusse saabub vihje probleemi kohta, mis asub riigiteel või probleemi asukoht on märgitud valesti, siis seda teadet on võimalik probleemi teadmiseks võtmisel edasi saata teisele asutusele (vaata pilt 1).
  Kui vihjel on kohatu sisu või ta on ilmne spämm, siis saab ametiasutus teate peita. Administraatorid saavad teate vajadusel uuesti nähtavaks teha (vaata pilt 1).
  Kui ametiasutus on vihje teadmiseks märkinud (näiteks ka kommentaari lisanud), siis saadetakse vihje esitaja e-postile vastav teade (sh kommentaar). Kommentaar on avalikult näha ka veebilehel vihje juures.
  Uuenevad ka IOS kui ka Androidi äpid. 
  Need on leitavad keskkondadest: https://apps.apple.com/ee/app/anna-teada/id684767374
  https://play.google.com/store/apps/details?id=ee.elvl.annateada
  Andmevara/Novian enam kasutajatuge infosüsteemile Anna Teada ei paku.
  Vana Androidi äpp tuleb kasutajal telefonist kustutada.
   

PS! Tegemist on vihje edastamise lahendusega. Kui kasutaja märkab olukorda, kus on ohustatud inimeste elu ja tervis, tuleb helistada 112!!!

 

Kontaktid

E-post: abi@annateada.ee

Veebileht: https://annateada.ee

Infosüsteemi omanik: MTÜ Eesti Linnade ja Valdade Liit  https://elvl.ee

 

Rakendus on välja töötatud Eesti Linnade ja Valdade Liidu tellimusel koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga. Projekti rahastas Euroopa Regionaalarengu Fond.

 

Pilt 1- Uus teadmiseks võtmise vorm