« Tagasi

Novembrikuus toimub Jõhvis haridusvõrgu arengukonverents “HaridusLood”

Algas registreerimine 24. novembril Jõhvi Kontserdimajas toimuvale haridusvõrgu arengukonverentsile "HaridusLood". Päeva keskmes on arutelud, kuidas koostöös kujundada jätkusuutlik ja kvaliteetne haridusvõrk üle Eesti. 

 

Miks vajab Eesti haridusvõrk kohendamist? Kuidas tõsta omavalitsuste teadlikkust ja otsustusvõimekust haridusvõrgu ja haridusvaldkonna küsimustes ning suurendada koostööd kvaliteetse hariduse pakkumisel? Mida üldse tähendab kvaliteetne haridus ja kuidas tagada selle jätkusuutlikkus? Milline on meie koolivõrgu tulevik? Need on vaid mõned küsimused paljudest, mis on iga tulevikku vaatava omavalitsuse mõttelaualt läbi käinud. Haridusvõrk vajab korrastamist nii omavalitsustes, kus õppekohti on oluliselt enam kui õpilasi, kui ka seal, kus õppekohti tuleb juurde luua.  

 

"Haridusvaldkonnas on käimas pöördelised ajad. Paljud omavalitsused on oma haridusvõrku korrastamas, vähemal või rohkemal määral on katsumusi haridusvaldkonnas igal linnal või vallal ja on oluline, et saaksime neid teemasid konverentsil avada, et jagada nii kogemuslugusid kui kuulata ekspertide nõuandeid. Haridusvõrku targalt korrastades saavad õpetajad töötada täiskoormusega, võimekad ja konkurentsivõimelise palgaga koolijuhid tegeleda inimeste ja hariduse sisuliste muutuste juhtimisega," sõnas Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor Jan Trei. Trei toob veel välja, et konverentsil saab muuhulgas vahetada mõtteid aktuaalsete probleemkohtade osas haridusvaldkonnas, nende hulgas teemadel, et Eesti hariduskulutused on Euroopa Liidu ühed kõrgemaid, õpetajate tegelik palk samas üks madalamaid, õppurite arv väheneb ning haridustaristu pidamine käib kohati üle jõu. 

 

Et tuua haridusvaldkonna spetsialistid just praegu Ida-VirumaaIe, on konverentsi projektijuhi Iti-Jantra Metsamaa sõnul äärmiselt oluline. "Ida-Virumaal on lähiaastatel ees mitmeid suuremaid muutusi, õpilaste arvu olulisest kahanemisest kuni eestikeelsele haridusele üleminekuni välja. Ehk suuremad väljakutsed kui mujal maakondades saavad olema üleminek just Ida-Virumaal," kommenteeris Metsamaa.  

 

Konverentsil tänatakse haridusvõrgu arengusse panustanud tegijaid. Esmaettekandele tulevad minutivideod, kus oma edulugusid haridusvõrgu korrastamisest ja selle mõjust hariduse kvaliteedile jagavad omavalitsused, koolijuhid, õpetajad ja õpilased. Konverentsipäeva juhivad ajakirjanikud Mirko Ojakivi ja Mirjam Mõttus. Konverentsi korraldab Eesti Linnade ja Valdade Liit koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Ida-Viru Ettevõtluskeskusega. 

 

Lisainfo konverentsi kohta ning registreerimisinfo leiab Eesti Linnade ja Valdade Liidu kodulehelt www.elvl.ee/hariduslood 

 

ELVL pressiteade

06.09.2023