Linnade ja Valdade Päevad toimusid 15.-ndat korda!

 
KUS: Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses

FB Event: https://www.facebook.com/events/289484061640810/

15. korda toimunud Linnade ja Valdade Päevad on läbi.
Meie suur tänu kõigile osalejatele, ettekandjatele, töötubade juhtidele, kaaskorraldajatele Tallinna linnast ja Tavecost, messil osalenud ettevõtjatele!
 
Osalemise statistika (2019):
Kuulajaid:
1.päev - 602
2.päev - 556
Lektorid, moderaatorid - 179
Eksponendid - 123
Korraldajad ja külalised - 32
Press - 10
 
Need ettekanded, mille avaldamiseks ettekandjad loa annavad, ilmuvad siia lehele hiljemalt 1. märtsiks.

Kui soovite anda meile päevade kohta tagasisidet, siis seda saab teha siin:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScdG32m8ngxXgf0Y7pggEhRTt4UzrcvSAK-3bGpGwgeILMLlw/viewform


Lugupidamisega,
Eesti Linnade ja Valdade Liit
Tallinna linn
Taveco Disain OÜ
 
Kolmapäev 13.veebruar 2019
 
 
Avamine

Teisipäev, 12. veebruar 2019
SAALID GRANDE 1+2
10.00-10.40

Eiki Nestor, Riigikogu esimees
Janek Mäggi, riigihalduse minister
Taavi Aas, Tallinna linnapea, Eesti Linnade ja Valdade Liidu esimees

Teisipäev, 12. veebruar 2019
SAAL GRANDE 1+2
11.10-17.10

„Tahame, et Eestis oleksid tugevad omavalitsused"

Kõnejuhid:
Kurmet Müürsepp, Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse liige, Antsla abivallavanem
Kalle Toomet, Eesti Linnade ja Valdade Liidu nõunik

11.10-11.15 Seminari avamine
Kurmet Müürsepp, Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse liige, Antsla abivallavanem

11.15-11.40 Kas haldusreformiga oodatu vastab tegelikkusele?
Janek Mäggi, riigihalduse minister

11.40-11.50 Klikimagnetid ja teised turvaohud
Sille Laks, Clarified Security OÜ infoturbe ekspert

11.50-12.15 Mida tõi kaasa suure Saue valla loomine?
Andres Laisk, Saue vallavanem

12.15-12.40 Haldusreformi järgsed muudatused kohalike omavalitsuste järelevalves
Urmas Reinsalu, justiitsminister

12.40-13.05 Majandusolukord ja riigi rahanduse väljakutsed
Sven Kirsipuu, Rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna juhataja

13.05-14.00 Lõuna

Kõnejuhid:
Pipi-Liis Siemann, Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse liige, Türi vallavanem
Ott Kasuri, Eesti Linnade ja Valdade Liidu arendusjuht

14.00-14.25 Kohalikud omavalitsused muutuste tuules
Angelika Kallakmaa-Kapsta, Tallinna linnapea büroo konsultant

14.25-14.50 Millised on väljakutsed ja lahendused on kõige suurema territooriumiga omavalitsu-sel peale haldusreformi?
Marili Niits, Saaremaa abivallavanem

14.50-15.15 Kohalike omavalitsuste finantsvõimekus eile-täna-homme
Andrus Jõgi, Rahandusministeeriumi kohalike omavalitsuste finantsjuhtimise osakonna nõunik

15.15-15.40 Kohvipaus

15.40-16.05 Ootused ja väljakutsed kohalike omavalitsuste korralduses pärast haldusreformi
Urmas Klaas, Tartu linnapea

16.05-16.30 Mis muutub regionaalarengus peale haldusreformi, EL vahendite järgmise eelarvepe-rioodi planeerimine, ministeeriumi ettepanekud
Priidu Ristkok, Rahandusministeeriumi regionaalarengu osakonna juhataja

16.30-17.00 Vabariigi Valitsus ja kohalik omavalitsus
Jüri Ratas, peaminister

Üles
 
 
Teisipäev, 12. veebruar 2019
SAAL GRANDE 3
11.00-13.15

Vananemisega ei ole mõtet võidelda
Töötuppa oodatakse osalema omavalituste juhte, teemaga seotud ametnikke, volikogude temaatiliste komisjonide esimehi ja liikmeid, lastekaitse- ja sotsiaaltöötajaid

Kõnejuht: Tiia Spitsõn, Harku valla sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja    

11.00-11.05 Päeva sissejuhatus

11.05-11.20 Tugi üle elukaare. Kohalikud omavalitsused ja hoolekanne
Kaia Iva, sotsiaalkaitseminister
Ene Olle, sotsiaalkaitseministri nõunik

11.20-11.40 79 viisi teha hoolekannet
Sirli Peterson, Sotsiaalkindlustusameti ekspertiisi ja sotsiaalteenuste erihoolekande talituse projektijuht

11.40-12.00 Sotsiaaltöötajate pöördumine
Sirlis Sõmer-Kull, Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni Põhja-Eesti piirkondliku ühenduse juhatuse esimees

12.00-12.30 Hoolduskindlustus
Kai Saks, Tartu Ülikooli Kliinikumi Sisekliiniku arst-õppejõud; Tartu Ülikooli Meditsiiniteaduste valdkonna Sisekliiniku geriaatria dotsent

12.30-12.50 Sotsiaaltöö reform Soomes.
Lauri Leppik, Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste Instituudi vanemteadur

12.50-13.00 Kuidas saab KOV aidata dementsusega inimest?
Mari Rull, Dementsuse Kompetentsikeskuse sotsiaalvaldkonna ekspert

13.00-13.15 Vabatahtlike kaasamiskogemusest hoolekandes
Eha Paas, Eesti Külaliikumise Kodukant projektijuht
Anu Viltrop, Eesti Külaliikumise Kodukant projektijuht
 
13.15-14.00 Lõuna

Tegeledes koostöös lastega täna, kindlustame oma tulevikku
Töötuppa oodatakse osalema omavalituste juhte, teemaga seotud ametnikke, volikogude temaatiliste komisjonide esimehi ja liikmeid, lastekaitse- ja sotsiaaltöötajaid

Kõnejuht: Eike Käsi, Keila linna abilinnapea

14.00-14.05 Pealelõuna sissejuhatus

14.05-14.40 Muudatused omavalitsuse sotsiaaltöös peale haldusreformi
Marika Saar, Elva abivallavanem;
Kairit Lindmäe, Saarema vallavolikogu liige;
Priit Lomp, Kastre vallavanem;
Mariel Kõrgemägi, Lääne-Nigula valla sotsiaal- ja hoolekande osakonna juhataja

14.40-15.10 Perepõhine hooldus: praktika, osapoolte rollid ja koostöö
Ave Alliksaar-Tamm, Sotsiaalkindlustusameti lastekaitse osakonna arendus- ja ennetustalituse nõunik

15.10-15.35 Lapsevanemate toetamine laste käitumisprobleemide ennetamiseks
Ly Kasvandik, Tervise Arengu Instituudi perede-ja vanemahariduse valdkonna juht

15.35-15.55 Terves kehas terve vaim. Terviseväljakud, tervise taastamine värskes õhus ja liikumine
Priit Aigro, MUUW Estonia OÜ juhatuse liige

15.55-16.15 Koostöös lapse heaks
Tõnu Poopuu, MTÜ Lastekaitse Liit juhatuse liige

16.15-16.45 Ennetustöö Eesti lastekaitsetöös: kas ja kuidas seda täna tehakse?
Slaidikava
Video
Barbara Haage, Sotsiaalkindlustusameti lastekaitse osakonna arendus- ja ennetustalituse ennetusvaldkonna juht    

16.45-17.00 Päeva kokkuvõte

Üles
 
KOV IT

Teisipäev, 12. veebruar 2019
SAAL BOLERO 1
11.00-17.20

Kõnejuht: Kaupo Kase, Viljandi vallavolikogu esimees

11.00-11.10 Avasõnad    

11.10-11.50 Riigipilve keskkonna tutvustus
Priit Kollo, Riigipilve teenuse valdkonna juht (RIKS)
Dmitri Tšerdantsev, Riigipilve teenuse lahenduste arhitekt (Ericsson)

11.50-12.30 Digitestist ja küberriskide analüüsist KOV-is
Taavi Toppi, Riigi Infosüsteemi Ameti küberturvalisuse teenistus

12.30-13.10 Klikimagnetid ja teised turvaohud
Sille Laks, Clarified Security OÜ infoturbe ekspert

13.10-13.30 Millised on tänapäeva maailmas töökohahalduse ja digitaliseerimise suunad –
Fujitsu Evergreeni näitel

Elvis Tilgar,  AS Fujitsu Estonia, IT-teenuste juht    

13.30-14.10 Lõuna

14.10-14.30 KOV tänavavalgustuse info haldamise platvorm    
Dianne Aalde, AS CGI Eesti

14.30-14.50 IT probleemid - kuidas neid edukalt lahendada?
Marko Metsoja, Atea AS, juhatuse liiga ja CTO
Risto Pommer, Lennuliiklusteeninduse AS, insener

 14.50-15.10 Print In City teenusest    
Tõnis Haamer, Overall Eesti AS

15.10-15.30 HITSA teenused haridusmaastikul
Evelin Kasenõmm ja Milana Neelelaid, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus

15.30-15.50 Uued võimalused Amphoras
Ingmar Pappel, Interinx OÜ

15.50-16.20 Riigivõrgu internetiühendus – mis see on ja kuidas hind kujuneb
Kaido Plovits, Riigi Infosüsteemi Ameti riigivõrgu osakonna juhataja

16.20-17.00 Kiire internetivõrgu ehitamine
Oliver Ruus, Elektrilevi sideteenuste juht

17.00-17.20 KOV korruptsiooniriskide hindamise infosüsteem
Carina Paju, vabaühendus Korruptsioonivaba Eesti

Üles

25 aastat kohaliku omavalitsuse korralduse seadust – kuidas edasi?

Teisipäev, 12. veebruar 2019
Saal BOLERO 2   
11.00-17.00

Kõnejuhid Toomas Sepp, Tallinna linnasekretär ja Jüri Mölder, Tartu linnasekretär

11.00-11.40 KOKSi võimalikest muudatustest
Olivia Taluste, Rahandusministeerium, regionaalhalduspoliitika osakonna õigusnõunik

11.40-13.15 Uuest kohaliku omavalitsuse seadusest!
Slaidikava
Linnaseadus, 1938
Toomas Sepp, Tallinna linnasekretär ja
Jüri Mölder, Tartu linnasekretär
                          
Diskussioon KOV-de poolt tõstatatud teemadel
    
13.15-14.00 LÕUNA

14.00-14.15 Sisekontrollisüsteemi demüstifitseerimine
(Sisekontrollisüsteemi korraldamise juhendi tutvustus)
Triin Rõigas ja Viljar Alnek, KPMG Baltics OÜ

14.15-14.40 Omavalitsuste kontrollikeskkond kui luik, haug ja vähk
Airi Mikli, Riigikontroll, Riigikontrolöri nõunik
                  
14.40 -15.05 Osavallakogud ja kogukonnakogud – aasta haldusreformist
Mikk Lõhmus, Lääne-Nigula vallavanem
 
15.05 -15.30 Kas KOKS laseb elada?
Külli Taro, Õiguskantsleri Kantselei, õiguskorra kaitse osakonna juhataja
Vallo Olle, Õiguskantsleri Kantselei, õiguskantsleri vanemnõunik
 
15.30- 15.45 KOHVIPAUS

15.45-16.05 Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimehe ja volikogu liikme vaade
Marko Pomerants, Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees

16.05-17.00 Diskussioon ja kokkuvõtted: visioon uuest KOKSist ja kuidas selleni jõuda

Üles
 

Teisipäev, 12. veebruar 2019
SAAL DUETTO
11.00-14.30

Kõnejuht: Eduard Odinets, Kultuuriministeeriumi välisvahendite juht

11.00-11.05 Sissejuhatus

11.05-11.30 Riikliku alusdokumendi Kultuuripoliitika põhialused 2030 protsess
Katre Väli, Kultuuriministeeriumi teatrinõunik, Kultuuripoliitika põhialused 2030 protsessi juht

11.30-12.10 Euroopa kultuuripealinn 2024 kandidaadid – Tartu ja Narva
Urmas Klaas, Tartu linnapea
Erni Kask, "Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinnaks" vastutav projektijuht
Kalle Paas, "Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinnaks" tehniline projektijuht
Triin Pikk, "Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinnaks" loomingulise programmi projektijuht
Ivan Sergejev, Tatjana Laanvee, Deniss Polubojarov, „Narva 2024 kultuuripealinnaks" korraldusmeeskonna liikmed

12.10-12.30 Liikumisaktiivsus - kas meie ühine rõõm ja mure?
Tiina Möll, Kultuuriministeeriumi spordiosakonna nõunik ja
Merike Kull, Tartu Ülikooli  Liikumislabori juhataja

12.30-13.30 Riikliku lõimimiskava  Lõimuv Eesti 2030 protsess
Olga Sõtnik, Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakonna peaspetsialist, Lõimuv Eesti 2030 protsessi juht

13.30-13.55 Venekeelse elanikkonna elukohasegregatsioon ja integratsioon Eestis
Kadi Mägi, Tartu Ülikooli inimgeograafia nooremteadur

13.55-14.25 Juubeli laulu- ja tantsupidu „Minu Arm" ja seonduva teema-aasta tutvustus
Aet  Maatee, Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse  juhataja ja
Sten Weidebaum, sihtasutuse teabejuht ning teema-aasta koordinaator

14.25-14.30 Kokkuvõte seminarist

Üles
 

Teisipäev, 12. veebruar 2019
SAAL ALLEGRO
11.00-13.10
Turvalised kogukonnad, turvaline omavalitsus, turvaline riik!

Kõnejuht: Jan Trei, Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor
11.00-11.05 Seminari avamine
Raivo Küüt, Siseministeeriumi sisejulgeoleku-, korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler

11.30-11.55 Päästeameti roll elanikkonnakaitses kohalikul – ja kogukondlikul tasandil
Jako Vernik, Päästeameti hädaolukordadeks valmisoleku osakonna nõunik
Marek Väljari, MTÜ Eesti Naabrivalve tegevjuht
Ingrid Teinemaa, Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti tehnikaosakonna juhataja

12.45-13.10 Videovalvesüsteemid turvalisuse tagamiseks
Einar Artel, VA Systems OÜ esindaja

Üles
 
Eesti Linnade ja Valdade Liit ning rahvusvahelised organisatsioonid

Teisipäev, 12. veebruar 2019
SAAL ANDANTE
11.10-17.00

Kõnejuht: Toivo Riimaa, ELVL asedirektor

11.10-11.20 Päeva sissejuhatus

11.20-11.50 Euroopa Nõukogu Kohalike ja Piirkondlike Omavalitsuste Kongress (CLRAE)
Ott Kasuri, kongressi Eesti delegatsiooni liige, Harku Vallavolikogu liige

11.50-12.20 Euroopa Liidu Regioonide Komitee (CdR)
Mart Võrklaev, komitee Eesti delegatsiooni liige, Rae vallavanem

12.20-12.50 Euroopa Kohalike ja Piirkondlike Omavalitsuste Nõukogu (CEMR)
Tiiu Madal, ELVL esindaja Brüsselis - slaidikava
Kaimo Käärmann-Liive, ELVL nõunik - slaidikava

12.50-13.20 Läänemere Linnade Liit (UBC)
Heiki Hansen, UBC Täitevkogu liige, Elva abivallavanem

13.20-14.10    Lõuna

14.10-14.40 Läänemere Riikide Sub-regioonide koostöö (BSSSC)
Arne Tilk, BSSSC juhatuse liige, Põlva vallavolikogu liige

14.40-15.10 Euroopa Mereliste Äärealade Ühendus (CPMR), Läänemere komisjon (BSC)*
Asa Bjering, BSC täitevsekretär

15.10-15.40 URBACT programmi võimalused kohalikele omavalitsustele
Kadri Leetmaa, URBACT programmi Eesti kontaktpunkti koordinaator

15.40-16.10 Kesk-Läänemere programmi võimalused kohalikele omavalitsustele
Ingel Luts, Kesk-Läänemere programmi infojuht

16.10-16.40 Programm „Kodanike Euroopa programm ja edulood"
Evelyn Valtin, Programmi „Kodanike Euroopa" Eesti kontaktpunkti koordinaator
Marika Post, Projekt „Ajaloolise mälu, ühise mineviku ja väärtuste teadvustamine läbi pikaaegse rahvusvahelise koostöö"
*- ettekanne inglise keeles

Üles

Linna / valla majandus

Teisipäev, 12. veebruar 2019
SAAL ALLEGRO
14.10-17.20
Linna-valla majanduse töötuba. Omavalitsus ja riik heatahtlike (tõhusate) partneritena!

Kõnejuht: Ain Valdmann, Tallinna Kommunaalameti juhataja

14.10-14.15 Seminari avamine
 
14.15-14.35 Tasuta ühistranspordi tulemused. Kuidas edasi?
Kirke Williamson, Maanteeameti ühistranspordiosakonna juhataja
Alo Kirsimäe, Maanteeameti Liiklusohutuse osakonna liiklusohutuse strateegialoome juht

15.15-15.35 Kohalike teede inventeerimine ja jätkutegevused (mis tehtud ja kuidas edasi?)
Jaan Ingermaa, Maanteeameti Teedevõrgu osakonna juhataja

15.35-15.55 Teehoiu rahastamine
Julia Bergštein, Majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi teedetalituse juhataja

15.55-16.15 Teehoiu õigusaktid (seisundinõuete muudatus, projekteerimisnormid, nõuded projektile, ekspertiis, audit jt asjakohased muudatused õigusaktides)
Pavel Karev, Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi teedetalituse peaspetsialist
Reio Vesiallik ja Tarmo Sulg, Tallinna Kommunaalameti juhataja asetäitjad
Marek Truu, Teede Tehnokeskus AS`i arenduse ja uuringute keskuse osakonna juhataja

17.00-17.20 52 t aruanne ja jätkutegevused
Meelis Toome, Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi teedetalituse peaspetsialist

Üles
 
KOV ja ettevõtlus

Teisipäev, 12. veebruar 2019
SAAL DUETTO
15.00-17.00
 
Kõnejuht: Reljo Saarepera, Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus (ERKAS)
 
Reljo Saarepera, ERKAS
Kertu Vuks, Elva vallavalitsuse arengu-ja planeeringuosakonna juhataja
Viktor Mägi, Valga arengu ja planeerimise valdkonna asevallavanem

15.55-16.15 Mida ootab ettevõtja KOV-lt - Võru näide
Anti Allas, Võru linnapea
Katri-Liis Reimann, sotsiaalne ettevõtja, Tallinna Ülikooli dotsent

16.35-17.00 Koostöö võimalused ja väljakutsed ettevõtja perspektiivist
Tom Annikve, Eurohelp OÜ

Teisipäev, 12. veebruar 2019
SAAL GRANDE 1+2+3
17.30-19.00

Moderaator: Märt Treier

Osalesid:

Kalvi Kõva, SDE
Anneli Ott, KE
Andrus Metsoja, ISAMAA
Peeter Ernits, EKRE
Jüri Adams, Vabaerakond
Arto Aas, Reformierakond

Üles
 
Vabariigi President Kersti Kaljulaid

Kolmapäev, 13. veebruar 2019
SAAL GRANDE 1+2
09.30-09.55

Vabariigi President linnade ja valdade päeval. Kõne.

Üles
 

Kolmapäev, 13. veebruar 2019
Saal Grande 1
10.20-15.00

„Tahame, et Eestis oleksid tugevad omavalitsused"

Kõnejuhid:
Margus Lepik, Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse liige, Valga vallavanem
Jan Trei, Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor

10.20-10.45 E-arvete kasutamise korrast
Ingmar Pappel, e-arvelduse operaatorfirma INTERINX OÜ esindaja

10.45-11.10 Kohaliku omavalitsuse finantsjuhtimine ja eelarve koostamine volikogu vaates
Aivar Surva, Riigikogu liige, Jõhvi vallavolikogu liige

11.10-11.35 II haldusreform Lääne-Nigula vallas
Mikk Lõhmus, Lääne-Nigula vallavanem

11.35-12.00 Kohaliku omavalitsuse ja regionaalse arengu analüüs, toimimine ja areng
Kersten Kattai, Tallinna Ülikooli avaliku halduse lektor, Rahandusministeeriumi regio-naalhalduspoliitika osakonna nõunik

12.00-12.45 Lõuna

Kõnejuhid:
Mihkel Juhkami, Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse liige, Rakvere linnavolikogu esimees
Kalle Toomet, Eesti Linnade ja Valdade Liidu nõunik

12.45-13.10 Kohalike omavalitsuste teenustasemete hindamine
Andrus Jõgi, Rahandusministeeriumi kohalike omavalitsuste finantsjuhtimise osakonna nõunik

13.10-13.35 Auditi „Ehitushangete lepingute täitmine ja järelvalve" ülevaade
Illar Tõnisson, Riigikontrolli kohaliku omavalitsuse valdkonna vanemaudiitor

13.35-14.00 Kaasamine kohaliku eelarve kavandamisel, kohalike eelarve probleemid
Sulev Liivik, Rahandusministeeriumi kohalike omavalitsuste finantsjuhtimise osakonna juhataja
Kaasava eelarve kogemusest Tartus - slaidikava
Lilian Lukka, Tartu linna kommunikatsioonijuht - slaidikava

14.00-14.45 Paneelarutelu

Modereerib Mihkel Juhkami, Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse liige, Rakvere lin-navolikogu esimees

Regionaalse ja üleriigilise koostöö arendamine ja teenuste konsolideerimine. Mida võiks konsolideerida IKT valdkonna kõrval üleriigilisele koostöö tasandile. Millised võimekusi seal luua kui regionaalsel tasandil selleks mõttekust pole.  Mida kohalike omavalitsuste poolt ühistäitmiseks maakonna tasandil anda/võtta ja mida riik uute ülesannetena juurde võiks anda

Panelistid:
Mart Uusjärv, Rahandusministeeriumi regionaalhalduspoliitika osakonna juhataja
Jan Trei, Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor
Pipi-Liis Siemann, Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse liige, Türi vallavanem
Margus Lepik, Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse liige, Valga vallavanem
Georg Pelisaar, Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse liige, Põlva vallavanem
Joel Jesse, Harjumaa Omavalituste Liidu tegevdirektor

14.45-15.00 Kohalike omavalitsuste ettepanekud 2020-2023 aastate riigieelarve strateegia ja 2020 aasta riigieelarve läbirääkimistele
Tiit Kirss, Eesti Linnade ja Valdade Liidu büroo

Üles

Mida Juku ei õpi, seda Juhan teab

Kolmapäev, 13. veebruar 2019
SAAL GRANDE 2
10.20-15.10

Kõnejuht: Andres Pajula, Tallinna Haridusameti juhataja     

10.20-10.25 Sissejuhatus

10.25-11.00 Avaettekanne
Mailis Reps, haridus- ja teadusminister

11.00-11.25 Kohalike omavalitsuste kaasamine haridus- ja teadusstrateegia 2035 loomisse
Elo Tuppits, Eesti haridus- ja teadusstrateegia 2020+ kaasamisnõunik

11.25-11.55 Koolivõrk korda - kohalike omavalitsuste ja keskvalitsuse ühine väljakutse
Piret Sapp, Haridus-ja Teadusministeeriumi nõunik - slaidikava
Hille Ilves, Eesti Linnade ja Valdade Liidu nõunik - slaidikava

11.55-12.15 Täiskasvanuhariduse edendamine - kohaliku omavalitsuse jätkusuutlikkuse üks võimalusi
Monica Marfeldt, ETKA Andras projekti koordinaator

12.15-12.35 Nutiseadmest tagasi õue mängima
Raul Erdel ja Erki Pähklamägi, Tiptiptap OÜ

12.35-13.20 Lõuna

Kõnejuht:
Riho Raave, Tartu Linnavalitsuse haridusosakonna juhataja

13.20-13.50 Startupide ootused haridussüsteemile
Martin Villig, kaasasutaja Taxify & Haridusfond

13.50-14.15 Kui mina oleksin koolipidaja?
Sandra Fomotškin, Noored Kooli kogukonnajuht

14.15-14.40 Õpetaja teekond kutseni
Alice Aaviksoo, Gustav Adolfi Gümnaasiumi klassiõpetaja

14.40-15.05 Eraüldhariduskoolide ja kohalike omavalitsuste koostöö
Ahto Orav, Eesti Eraüldhariduskoolide Ühenduse juhatuse liige ja Audentese Koolide SA juhatuse esimees
Andrus Kuusmann, Eesti Eraüldhariduskoolide Ühenduse juhatuse liige ja Hariduse Edendamise SA nõukogu esimees

15.05-15.10 Kokkuvõte seminarist

Üles
 
Maakondlike organisatsioonide uued väljakutsed

Kolmapäev, 13. veebruar 2019
SAAL GRANDE 3
10.05-14.05

10.05 –10.25 Ühistranspordi korraldus 2018. aastast vaatega 2019 aastasse
Kirke Williamson, Maanteeameti Ühistranspordiosakonna juhataja

10.35 –10.55 "Terviseedendus -kelle asi see on?"
Maali Käbin, Tervise Arengu Instituut, paikkonna ja töökohtade valdkonna
vanemspetsialist

11.05 –11.25 Kuidas osutada teenuseid uutmoodi? Innovatsioon kohalikus omavalitsuses.
Ander Ojandu, Civitta Eesti AS

11.35 –11.55 Kohalike omavalitsuste maakondliku või regionaalse koostöö ulatus ja vormid
Veiko Sepp, TÜ Sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuse (RAKE) vanemanalüütik
Sulev Lääne, TLÜ Ühiskonnateaduste Instituudi valitsemiskorralduse lektor

12.05 –12.45 Lõuna

12.45 –13.05 Maakondade arengustrateegiate koostamine uut moodi – väljakutsed ja õppetunnid
Urmas Kase, Rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna maakondliku arendustegevuse nõunik

13.15 –13.35 Maakondade ja kohalike omavalitsuste arengueesmärgid
Mihkel Servinski, Statistikaameti rahvastiku-ja sotsiaalstatistika osakonna juhtivanalüütik

13.45 –14.05 Riigireform - mis ja milleks ning kohalikud omavalitsused selles
Rait Maruste, Riigireformi Sihtasutuse juhatuse liige

Üles

KOV IT

Kolmapäev, 13. veebruar 2019
SAAL BOLERO 1
10.00-15.00

Kõnejuht: Kaupo Kase, Viljandi vallavolikogu esimees

10.00-11.00 E-teenused elanikule  - vanamoodi enam ei saa. Aruteluring, kus kõigil on  sõnaõigus.    
Kaupo Kase, Viljandi vallavolikogu esimees

11.00-11.20 Järva valla mobiiliäpp    
Rait Pihelgas, Järva vallavanem

11.20-11.40 Omavalituse juhtimise ja kodanike kaasamise tööriistad ArcGIS platvormil
Aivo Vard, AlphaGIS OÜ

11.40-12.00 EOMAP toodete esitlus  
Vello Solna, Geodata Arendus OÜ

12.00-12.20 KOV Geoinfosüsteemi analüüsi projekti tutvustus
Kaarel Koosapoeg, AS PricewaterhouseCoopers Advisors

12.20-13.00 Lõuna    

13.00-13.20 Lihtne samm teostusjoonistest ja planeeringutest veebikaardini
Urmas Jüriorg, CAD-süsteemide OÜ, Ruumab OÜ

13.20-13.40 Riigi planeeringute infosüsteemi analüüsi projekti tutvustus
Merlin Rehema, Rahandusministeerium

13.40-14.00 Ehitisregistri tulevikuarendused
Taavi Jakobson, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

14.00-14.20 Numbrid mis räägivad - volikogu liikme ja finantsjuhi vaade
Ellen Tohvri, VeeRa asutaja
KOV ühinemisjärgsed rõõmud ja mured

Kolmapäev, 13. veebruar 2019
SAAL BOLERO 2
10.00-11.20

Kõnejuhid:
Kadri-Aija Viik, Saarde vallavolikogu esinaine
Maido Nõlvak, Rakvere vallavanem

10.00-10.20 Arengu näitajatest haldusreformi taustal
Diana Beltadze, Statistikaameti projektijuht

10.20-11.20 Paneelarutelu. Osalevad:
Margus Möldri, Põltsamaa vallavanem
Priit Värk, Paide linnapea
Peeter Rahnel, Mulgi vallavanem
Risto Lindeberg, Lüganuse vallavolikogu esimees

Üles

Arendustegevus linnades ja valdades ja rahastamisvajadused 2021+ tuleviku kavandamisel

Kolmapäev, 13. veebruar 2019
SAAL ANDANTE
10.00-15.00

Kõnejuht: Kurmet Müürsepp, Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse liige, Antsla abivallavanem        

10.00-10.30 Sissejuhatus
Janek Mäggi, riigihalduse minister

10.30-11.00 Linnade ja valdade ( arendusprojektid ) investeeringud EL struktuurivahendite perioodil (2014-2020), parimad praktikad
Rainer Aavik, Pärnu abilinnapea   

11.00-11.30 Kas toetusraha on läinud omavalitsuste kõige pakilisemate investeeringute tarvis?
Janar Holm, riigikontrolör   

11.30 -12.00 Arendusvaldkonnad 2021-2027, kohaliku tasandi arengu planeerimine, vajadused jätkusuutliku arengu tagamiseks
Priidu Ristkok, Rahandusministeeriumi regionaalarengu osakonna juhataja,

12.00 -12.30 Cutting Crime Impact projektist, kuritegevuse ennetus läbi linnaplaneerimise
Kairi Ränk, Politsei- ja Piirivalveameti piirkondliku politseitöö teenuse planeerija
Dorel Hiir, Politsei- ja Piirivalveameti projektijuht   

12.30-13.00 Lõuna

Kõnejuht: Ott Kasuri, Eesti Linnade ja Valdade Liidu arendusjuht

13.00-15.00 vestlusringis kõik ettekandjad ja osavõtjad

„Eesti 2035" - Kuidas tekivad riigi pikaajalised prioriteedid?
Henry Kattago, Riigikantselei strateegiadirektor

Prioriteetide ja poliitikavalikute rahastamisvõimalustest 2021+
Magnus Urb, Rahandusministeeriumi riigieelarve osakonna pikaajalise strateegilise ja EL 2021+ perioodi planeerimise juht.

Ülemaailmsed säästva arengu eesmärgid ja Eesti panus
Eili Lepik, Riigikantselei strateegiadirektori asetäitja   

Euroopa Liidu uus eelarveraamistik 2021+ ja selle mõju Eestile
Keit Kasemets, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht     

Üles
 

Riigihanked

Kolmapäev, 13. veebruar 2019
SAAL DUETTO
10.00-11.00 

10.00-11.00 Töötoas kajastatakse värskemat vaidlustus- ja kohtupraktikat ja 2019 jõustunud muudatusi seoses alltöövõtjatega. 
Kristina Laarmaa, vandeadvokaat

Üles
 
Keskkonnavisioon

Kolmapäev, 13. veebruar 2019
SAAL ALLEGRO
10.00-15.00

Kõnejuhid:
Martin Kikas, Tartu Regiooni Energiaagentuuri (TREA) direktor;
Krista Kupits, Eesti Linnade ja Valdade Liidu nõunik

10.00-10.30 Sissejuhatus: Inimtegevuse ja looduskeskkonna konfliktidest
Erik Puura, Tartu Ülikooli arendusprorektor, geoloog ja keskkonnateadlane
Lühike video

10.30-10.50 SaveSmart projekti tutvustus
Martin Kikas, TREA direktor ja energeetika ekspert

10.50-11.10 SmartEnCity pilootprojekt
Raimond Tamm, Tartu abilinnapea

11.10-11.30 Ühistranspordisüsteemi arendamise esimesed sammud, Pärnumaa näitel
Andrus Kärpuk, Pärnumaa Ühistranspordikeskuse juhataja

11.30-12.10 Keskkonnasõbralikud riigihanked
Karen Silts, Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse osakonna peaspetsialst

12.10-12.55 Lõuna

12.55 -13.15 Jäätmekäitluse korraldamine kohalikus omavalitsuses: arusaam, võimalused ja tulevik
Rait Pihelgas, Järva vallavanem ja Kesk-Eesti jäätmehoolduskeskuse juhatuse liige

13.15 -13.35 Harku valla jäätmete pilootprojekt
Margus Vetsa, Harku valla volikogu liige, keskkonnakorralduse lektor

13.35-13.55 Jäätmehoolduseeskiri, kellele, miks ja kuidas?
Reet Siilaberg, Keskkonnaameti jäätmebüroo juhataja

13.55-14.15 EL Direktiivid: Jäätmepakett – kaugel on Eesti, millises tempos edasi liigutakse
Kristel Murumaa, Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse osakonna peaspetsialist

14.15-14.30 Ringmajanduse strateegia koostamine
Liisa Mihkla, Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse osakonna peaspetsialist    

14.30-14.50 Tallinna piirkonna säästva linnaliikuvuse kava 2035 – regionaalse koostöö väljakutsed
Mari Jüssi, Maanteeameti planeeringute osakonna ekspert
Pirko Konsa, Tallinna piirkonna säästva linnaliikuvuse kava 2035 projektijuht

Üles
 

Kolmapäev, 13. veebruar 2019
SAAL DUETTO
11.15-12.00

11.15-12.00 Eesti Kohalik omavalitsus ja Euroopa
Siim Kallas, Viimsi vallavolikogu liige

Üles

KOV bränd / identiteet

Kolmapäev, 13. veebruar 2019
SAAL BOLERO 2
11.35-12.50 

Kõnejuht: Kristo Mäe, EV 100. aastapäeva turundus- ja kommunikatsioonijuht

11.35-11.50 EV 100 turundamisest
Kristo MäeEV 100. aastapäeva turundus- ja kommunikatsioonijuht

11.50-12.10 Kanepi kogemus avalikuks    
Andrus Seeme, Kanepi vallavanem
Piret Rammul, Kanepi vallavalitsuse arendusnõunik

12.10-12.30 Saaremaa vald
Kristiina Maripuu, Saaremaa abivallavanem

12.30-12.50 Türi vald
Merle Rüütel, Türi valla avalike suhete juht

 

Kolmapäev, 13. veebruar 2019
SAAL DUETTO
12.30-15.00

Töötuppa oodatakse osalema omavalituste juhte, teemaga seotud ametnikke, volikogude temaatiliste komisjonide esimehi ja liikmeid, sotsiaal- ja noorsootöötajaid

Kõnejuht: Heidi Paabort, Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse (Eesti ANK) Noortegarantii NEET-noorte tugimeetme programmijuht

12.30-12.40 Sissejuhatus

12.40- 13.00 Omavalitsuste koostöö uuenduste väljatöötamisel ja rakendamisel- räägime, mis on uuenduste fookuses ja omavalitsuste koostööst uute ideede elluviimisel
Kaire Soomets, Eesti Noorsootöö Keskuse (ENTK) kohaliku tasandi koostöö- ja arenguüksuse juht

13.00- 13.20 Mitteformaalne õppimine kui toetav partner formaalharidusele- räägime aja väärtustamisest noore arengu toetamisel, kas on võimalik MFÕ/FÕ ühine planeerimine, toome häid näiteid praktikast
Anu Reinsalu, ENTK kohaliku tasandi koostöö- ja arenguüksuse peaekspert

13.20- 13.40 Koostöövõimalused riigipoolse täiendava toetuse kasutamisel - räägime noorte vajadustega arvestamisest, teenusepakkujatest ning digilahendusest
Karl Kirt, ENTK kohaliku tasandi koostöö- ja arenguüksuse peaekspert

13.40-14.00 Ruumiloomine noorsootöös - räägime milline on noori toetav ja arendav tegevusruum kogukonnas ning milline on noorsootöö osa selles
Kerli Kõiv, Eesti ANK juhatuse esimees
Ivika Uslov, Eesti ANK tegevjuht

14.00-14.40 Mitteõppivate ja -töötavate noorte (NEET-noored) väljakutsed ja lahendused kohalikus omavalitsuses - räägime, kuidas leida üles noored, kes ei õpi ega tööta ja millised on tänased võimalused kohalikus omavalitsuses neile toe ja lahenduste leidmiseks
Heidi Paabort, Eesti ANK  Noortegarantii NEET-noorte tugimeetme programmijuht
Kerli Kõiv, Eesti ANK NEET-noorte tugimeetme kvaliteedijuht
Kaisa Lõhmus, Sotsiaalministeeriume  tööhõive osakonna nõunik
Lii Pärg, Sotsiaalministeeriumi  tööhõive osakonna nõunik

14.40-15.00 Koostöö- ja toetusvõimalused  Eesti ANK poolt - räägime sellest, kuidas Eesti ANK saab olla toeks kohaliku tasandi noorsootöö arendamisel ja milliseid toetusvõimalusi vahendab Eesti ANK (nt Noorte omaalgatuse fond Nopi Üles)
Ivika Uslov, Eesti ANK tegevjuht
Riin Luks, Eesti ANK Nopi Üles programmijuht

Töötoas jagatakse erinevaid mõtteid ja tööriistu, mis aitavad omavalitsustel analüüsida kas täna kohalikus omavalitsuses või haldusreformijärgselt ümberkorraldustega seotud asjaolude tõttu on miski, mis on siiani jäänud noortega töös märkamata- tegemata, kas on midagi mida saaks teha täna efektiivsemalt, kas on võimalusi ja seoseid, mida pole osanud märgata. Püüame anda mõtteid, mis aitavad KOVidel luua nn tervikliku noorsootöömudeli, kus puudutame erinevaid asjaolusid - ruumist teenusteni. Räägime ka rahast ja muust riigi ja esindusühingute toest omavalitsustele ja kohalikele noorsootöötajatele, millest kinni haarata.

Üles