Teisipäev 12. veebruar 2019

 

SAALID GRANDE 1+2

10.00-10.40    AVAMINE

Eiki Nestor, Riigikogu esimees

Janek Mäggi, riigihalduse minister

Taavi Aas, Tallinna linnapea, Eesti Linnade ja Valdade Liidu esimees

17.30-19.00    RIIGIKOGUS ESINDATUD ERAKONDADE DEBATT

                         Moderaator: Märt Treier

 

SAAL GRANDE 1+2

11.10-17.10    KOHALIKE OMAVALITSUSTE RAHANDUS JA JUHTIMINE

                       „Tahame, et Eestis oleksid tugevad omavalitsused"

Kõnejuhid:       Kurmet Müürsepp, Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse liige, Antsla abivallavanem

   Kalle Toomet, Eesti Linnade ja Valdade Liidu nõunik

11.10-11.15    Seminari avamine

                         Kurmet Müürsepp, Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse liige, Antsla abivallavanem

11.15-11.40    Kas haldusreformiga oodatu vastab tegelikkusele?

                         Janek Mäggi, riigihalduse minister

11.40-11.50    Klikimagnetid ja teised turvaohud

                          Sille Laks, Clarified Security OÜ infoturbe ekspert

11.50-12.15    Mida tõi kaasa suure Saue valla loomine?

                          Andres Laisk, Saue vallavanem

12.15-12.40   Haldusreformi järgsed muudatused kohalike omavalitsuste järelevalves.

                          Urmas Reinsalu, justiitsminister

12.40-13.05    Majandusolukord ja riigi rahanduse väljakutsed

                          Sven Kirsipuu, Rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna juhataja

13.05-14.00    Lõuna

Kõnejuhid:      Pipi-Liis Siemann, Türi vallavanem

                         Ott Kasuri, Eesti Linnade ja Valdade Liidu arendusjuht

14.00-14.25   Kohalikud omavalitsused muutuste tuules

                           Angelika Kallakmaa-Kapsta, Tallinna linnapea büroo konsultant

14.25-14.50    Millised on väljakutsed ja lahendused on kõige suurema territooriumiga omavalitsusel peale haldusreformi?

                          Marili Niits, Saaremaa abivallavanem

14.50-15.15    Kohalike omavalitsuste finantsvõimekus eile-täna-homme

                          Andrus Jõgi, rahandusministeeriumi kohalike omavalitsuste finantseerimise talitus

15.15-15.40    Kohvipaus

15.40-16.05    Ootused ja väljakutsed kohalike omavalitsuste korralduses pärast haldusreformi

                          Urmas Klaas, Tartu linnapea

16.05-16.30    Mis muutub regionaalarengus peale haldusreformi, EL vahendite järgmise eelarveperioodi planeerimine, ministeeriumi ettepanekud?

                          Priidu Ristkok, rahandusministeeriumi regionaalarengu osakonna juhataja

16.30-17.00    Vabariigi Valitsus ja kohalik omavalitsus?

                          Jüri Ratas, peaminister

 

SAAL GRANDE 3

11.00-17.00    SOTSIAALTÖÖ OLEVIK JA TULEVIK

                          Vananemisega ei ole mõtet võidelda

Töötuppa oodatakse osalema omavalituste juhte, teemaga seotud ametnikke, volikogude temaatiliste komisjonide esimehi ja liikmeid, lastekaitse- ja sotsiaaltöötajaid

Kõnejuht:        Tiia Spitsõn, Harku valla sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja

11.00-11.05    Päeva sissejuhatus   

11.05-11.20    Tugi üle elukaare. Kohalikud omavalitsused ja hoolekanne

                          Kaia Iva, sotsiaalkaitseminister

                          Kaja Olle, sotsiaalkaitseministri nõunik

11.20-11.40    79 viisi teha hoolekannet

                          Sirli Peterson, Sotsiaalkindlustusameti ekspertiisi ja sotsiaalteenuste erihoolekande talituse projektijuht

11.40-12.00        Sotsiaaltöötajate pöördumine

                          Sirlis Sõmer-Kull, Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni Põhja-Eesti piirkondliku ühenduse juhatuse esimees

 12.00-12.30   Hoolduskindlustus

                          Kai Saks, Tartu Ülikooli Kliinikumi Sisekliiniku arst-õppejõud; Tartu Ülikool Meditsiiniteaduste valdkonna Sisekliiniku geriaatria dotsent

12.30-12.50    Sotsiaaltöö reform Soomes.

                          Lauri Leppik, Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste Instituudi vanemteadur

12.50-13.00    Kuidas saab KOV aidata dementsusega inimest?

                          Mari Rull, Dementsuse Kompetentsikeskuse sotsiaalvaldkonna ekspert

13.00-13.15    Vabatahtlike kaasamiskogemusest hoolekandes

                          Eha Paas, Eesti Külaliikumise Kodukant projektijuht

                          Anu Viltrop, Eesti Külaliikumise Kodukant projektijuht

13.15-14.00    Lõuna

Tegeledes koostöös lastega täna, kindlustame oma tulevikku

Kõnejuht:        Eike Käsi, Keile abilinnapea

14.00-14.05    Pealelõuna sissejuhatus

14.05-14.40    Muudatused omavalitsuse sotsiaaltöös peale haldusreformi

                         Marika Saar, Elva abivallavanem; Kairit Lindmäe, Saarema vallavolikogu liige; Priit Lomp, Kastre vallavanem; Mariel Kõrgemägi, Lääne-Nigula valla sotsiaal- ja hoolekande osakonna juhataja

14.40-15.10    Perepõhine hooldus: praktika, osapoolte rollid ja koostöö.

                          Kaja Rattas, Sotsiaalkindlustusameti lastekaitse osakonna põhja piirkonna juht

15.10-15.35    Lapsevanemate toetamine laste käitumisprobleemide ennetamiseks

                          Ly Kasvandik, Tervise Arengu Instituudi perede-ja vanemahariduse valdkonna juht

15.35-15.55    Terves kehas terve vaim. Terviseväljakud, tervise taastamine värskes õhus ja liikumine

                          Priit Aigro, MUUW Estonia OÜ juhatuse liige

15.55-16.15    Koostöös lapse heaks

                          Tõnu Poopuu, MTÜ Lastekaitse Liit juhatuse liige

16.15-16.45    Ennetustöö Eesti lastekaitsetöös: kas ja kuidas seda täna tehakse?

                          Barbara Haage, Sotsiaalkindlustusameti lastekaitse osakonna arendus- ja ennetustalituse ennetusvaldkonna juht

16.45-17.00    Päeva kokkuvõte

 

SAAL BOLERO 1

11.00-17.20    KOV IT

Kõnejuht: Kaupo Kase, Viljandi vallavolikogu esimees

11.00-11.10    Avasõnad       

11.10-11.50    Riigipilve keskkonna tutvustus          

                         Priit Kollo, Riigipilve teenuse valdkonna juht (RIKS),

                         Dmitri Tšerdantsev, Riigipilve teenuse lahenduste arhitekt (Ericsson)

11.50-12.30    Digitestist ja  küberriskide analüüsist KOV-is

                         Taavi Toppi, Riigi Infosüsteemi Ameti küberturvalisuse teenistus

12.30-13.10    Klikimagnetid ja teised turvaohud   

                         Sille Laks, Clarified Security OÜ infoturbe ekspert

13.10-13.30    Millised on tänapäeva maailmas töökohahalduse ja digitaliseerimise suunad –Fujitsu Evergreeni näitel

                         Elvis Tilgar,  AS Fujitsu Estonia, IT-teenuste juht     

13.30-14.10    Lõuna 

14.10-14.30    KOV tänavavalgustuse info haldamise platvorm     

             Dianne Aalde, AS CGI Eesti

14.30-14.50    IT probleemid - kuidas neid edukalt lahendada?

             Marko Metsoja, Atea AS, juhatuse liiga ja CTO

             Risto Pommer, Lennuliiklusteeninduse AS, Insener

 14.50-15.10   Print In City teenusest           

            Tõnis Haamer, Overall Eesti AS

15.10-15.30    HITSA teenused haridusmaastikul    

             Evelin Kasenõmm ja Milana Neelelaid, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus

15.30-15.50    Uued võimalused Amphoras 

             Ingmar Pappel, Interinx OÜ

15.50-16.20    Riigivõrgu internetiühendus – mis see on ja kuidas hind kujuneb  

             Kaido Plovits, Riigi Infosüsteemi Ameti riigivõrgu osakonna juhataja

16.20-17.00    Kiire internetivõrgu ehitamine         

             Oliver Ruus, Elektrilevi sideteenuste juht

17.00-17.20    KOV korruptsiooniriskide hindamise infosüsteem

                        Carina Paju, vabaühendus Korruptsioonivaba Eesti

SAAL BOLERO 2

11.00-17.00    25 AASTAT KOHALIKU OMAVALITSUSE KORRALDUSE SEADUST – KUIDAS EDASI?

Kõnejuhid:       Toomas Sepp, Tallinna linnasekretär  ja  Jüri Mölder, Tartu linnasekretär

11.00-11.40    KOKSi võimalikest muudatustest

                         Olivia Taluste, Rahandusministeeriumi regionaalhalduspoliitika osakonna õigusnõunik

11.40-13.15    Uuest kohaliku omavalitsuse seadusest!

                         Toomas Sepp,  Tallinna linnasekretär ja Jüri Mölder, Tartu linnasekretär

                         Diskussioon KOV-de poolt tõstatatud teemadel

13.15-14.00    Lõuna           

14.00-14.15     Sisekontrollisüsteemi demüstifitseerimine

                         (Sisekontrollisüsteemi korraldamise juhendi tutvustus)

                         Triin Rõigas ja Viljar Alnek, KPMG Baltics OÜ

14.15-14.40    Omavalitsuste kontrollikeskkond kui luik, haug ja vähk

                         Airi Mikli,  Riigikontroll, Riigikontrolöri nõunik

14.40 -15.05   Osavallakogud ja kogukonnakogud – aasta haldusreformist 

                         Mikk Lõhmus, Lääne-Nigula vallavanem

15.05 -15.30    Kas KOKS laseb elada?

                         Külli Taro, Õiguskantsleri Kantselei õiguskorra kaitse osakonna juhataja

              Vallo Olle, Õiguskantsleri Kantselei õiguskantsleri vanemnõunik

 15.30- 15.50  Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimehe ja volikogu liikme vaade

                         Marko Pomerants, Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees

15.50-16.00    Kohvipaus

16.00-17.00     Diskussioon jätkub

 

SAAL DUETTO

11.00-14.25    LAULURÕÕMUGA, TANTSUKEERUGA LÕIMUDES LÄBI SAJANDITE

Kõnejuht:        Eduard Odinets, Kultuuriministeeriumi välisvahendite juht

11.00-11.05    Sissejuhatus

11.05-11.30    Riikliku alusdokumendi „Kultuuripoliitika põhialused 2030" protsess

                         Katre Väli, Kultuuriministeeriumi teatrinõunik, kultuuripoliitika põhialused 2030 protsessi juht

11.30-12.10    Euroopa kultuuripealinn 2024 kandidaadid – Tartu ja Narva

                         Urmas Klaas, Tartu linnapea

                         Erni Kask - "Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinnaks" vastutav projektijuht

                         Kalle Paas"Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinnaks" tehniline projekijuht

                         Triin Pikk"Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinnaks" loomingulise programmi projektijuht

                         Tarmo Tammiste, Narva linnapea

                         Ivan Sergejev - "Narva 2024 kultuuripealinnaks" korraldusmeeskonna liige

                         Tatjana Laanvee "Narva 2024 kultuuripealinnaks" korraldusmeeskonna liige

                         Dmitri Vergun "Narva 2024 kultuuripealinnaks" korraldusmeeskonna liige

12.10-12.30    Liikumisaktiivsus - kas meie ühine rõõm ja mure?   

                         Tiina Möll, Kultuuriministeeriumi spordiosakonna nõunik 

                         Merike Kull, Tartu Ülikooli  Liikumislabori juhataja

12.30-13.30    Riikliku lõimimiskava  „Lõimuv Eesti 2030" protsess

                         Olga Sõtnik, Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakonna                                                   peaspetsialist, Lõimuv Eesti 2030 protsessi juht

13.30-13.55     Venekeelse elanikkonna elukohasegregatsioon ja integratsioon Eesti

                         Kadi Mägi, Tartu Ülikooli inimgeograafia nooremteadur

13.55-14.25     Juubeli laulu- ja tantsupidu „Minu Arm" ja seonduva teema-aasta tutvustus

                         Aet  Maatee, Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse  juhataja ja

                         Sten Weidebaum, sihtasutuse teabejuht ning teema-aasta koordinaator

14.25-14.30    Kokkuvõte seminarist

 

SAAL DUETTO

15.00-17.00    KOV JA ETTEVÕTLUS

Kõnejuht:      Reljo Saarepera, Eesti Regionaalse ja Kohaliku Arengu Sihtasutus (ERKAS) 

15.00-15.15    Mõned tähelepanekud ettevõtluse arengust

                         Reljo Saarepera, ERKAS

15.15-15.35    Elva Elamusfestival - ettevõtjate mess

                         Kertu Vuks, Elva vallavalitsuse arengu- ja planeerimisosakonna juhataja

15.35-15.55   Valga-Valka - ettevõtlus ja sünergia

                         Viktor Mägi, Valga valla arengu ja planeerimise valdkonna asevallavanem

15.55-16.15   Mida ootab ettevõtja KOV-ilt - Võru näide

                         Anti Allas, Võru linnapea

16.15-16.35  Sotsiaalsed ettevõtted - miks KOV-ile neid vaja on?

                         Katri-Liis Reimann, Tallinna Ülikooli dotsent

16.35-17.00  Koostöö võimalused ja väljakutsed ettevõtja perspektiivist (tbc)

 

SAAL ALLEGRO

11.00-13.10    SISETURVALISUS

            Turvalised kogukonnad, turvaline omavalitsus, turvaline riik!

Kõnejuht: Jan Trei, Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor        

11.00-11.05    Seminari avamine

11.05-11.30    Kohalik omavalitsus turvalisuse keskmes. Kelle mure on abivajav inimene? Riik vs kohalik omavalitsus vs kogukond? Kas kohalikul omavalitsusel on õigus suunata riigi teenuseid kohapeal?

                         Raivo Küüt, Siseministeeriumi sisejulgeoleku-, korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler

11.30-11.55    Päästeameti roll elanikkonnakaitses kohalikul – ja kogukondlikul tasandil

                         Jako Vernik, Päästeameti hädaolukordadeks valmisoleku osakonna nõunik

11.55-12.20    Naabrivalve rollist turvalisuse tagajana kogukonnas ja omavalitsuses

                         Marek Väljari, MTÜ Eesti Naabrivalve tegevjuht

12.20-12.45    Koduohutusest koostöö KOV-dega
                         Ingrid Teinemaa, Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti tehnikaosakonna juhataja

12.45-13.10    Videovalvesüsteemid turvalisuse tagamiseks

                         Einar Artel, VA Systems OÜ esindaja

 

SAAL ALLEGRO

14.10-17.20    LINNA/VALLA MAJANDUS

                         Omavalitsus ja riik heatahtlike (tõhusate) partneritena!

Kõnejuht: Ain Valdmann, Tallinna Kommunaalameti juhataja     

14.10-14.15    Seminari avamine

14.15-14.35    Tasuta ühistranspordi tulemused. Kuidas edasi?

                         Kirke Williamson, Maanteeameti ühistranspordiosakonna juhataja

14.35-14.55    ÜTK tegevus ja areng

                         Maikl Aunapuu, MTÜ Kagu Ühistranspordikeskuse logistik

14.55-15.15    Kuidas tagada liiklusohutus? Liiklusohutuse kontseptsioonist ja muudatused

                         Alo Kirsimäe, Maanteeameti Liiklusohutuse osakonna liiklusohutuse strateegialoome juht

15.15-15.35    Kohalike teede inventeerimine ja jätkutegevused (mis tehtud ja kuidas edasi?)

                         Jaan Ingermaa, Maanteeameti Teedevõrgu osakonna juhataja

15.35-15.55    Teehoiu rahastamine

                         Julia Bergštein, Majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi teedetalituse juhataja

15.55-16.15    Teehoiu õigusaktid (seisundinõuete muudatus, projekteerimisnormid, nõuded 

                       projektile, ekspertiis, audit jt asjakohased muudatused õigusaktides)

                         Pavel Karev, Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi teedetalituse

                        peaspetsialist

16.15-16.40    Innovatsiooni toetavad projektid Tallinna Kommunaalametis

                         Reio Vesiallik ja Tarmo Sulg, Tallinna Kommunaalameti juhataja asetäitjad

16.40-17.00    Kohalike teede remondi parimad praktikad plaanist teostuseni

                         Marek Truu, Teede Tehnokeskus AS`i arenduse ja uuringute keskuse osakonna juhataja

17.00-17.20    „52 tonni" aruanne ja jätkutegevused

                         Meelis Toome, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi teedetalituse peaspetsialist

 

SAAL ANDANTE

11.10-17.00    EESTI LINNADE JA VALDADE LIIT NING RAHVUSVAHELISED ORGANISATSIOONID

Kõnejuht: Toivo Riimaa, Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor

11.10-11.20    Päeva sissejuhatus

11.20-11.50    Euroopa Nõukogu Kohalike ja Piirkondlike Omavalitsuste Kongress (CLRAE)

                         Ott Kasuri, Eesti delegatsiooni liige, Harku vallavolikogu liige

11.50-12.20    Euroopa Liidu Regioonide Komitee (CdR)

                         Mart Võrklaev, Eesti delegatsiooni liige, Rae vallavanem

12.20-12.50    Euroopa Kohalike ja Piirkondlike Omavalitsuste Nõukogu (CEMR)

                         Tiiu Madal, Eesti Linnade ja Valdade Liidu esindaja Brüsselis

12.50-13.20    Läänemere Linnade Liit (UBC)

                         Heiki Hansen, UBC Täitevkogu liige, Elva abivallavanem

13.20-14.10    Lõuna

 

14.10-14.40    Läänemere Riikide Sub-regioonide koostöö (BSSSC)

                         Arne Tilk, BSSSC juhatuse liige, Põlva vallavolikogu liige

14.40-15.10    Euroopa Mereliste Äärealade Ühendus (CPMR), Läänemere komisjon (BSC)*

                         Asa Bjering, BSC peasekretär

15.10-15.40    URBACT programmi võimalused kohalikele omavalitsustele

                         Kadri Leetmaa, URBACT programmi Eesti kontaktpunkti koordinaator

15.40-16.10    Kesk-Läänemere programmi võimalused kohalikele omavalitsustele

                         Ingel Luts, Kesk-Läänemere programmi infojuht

16.10-16.40    Programm „Kodanike Euroopa"

                         Evelyn Valtin, Programmi „Kodanike Euroopa" Eesti kontaktpunkti koordinaator

* - ettekanne inglise keeles