13.veebruar 2019

 

SAAL GRANDE 1+2

9.30-9.55       Sõnavõtt ja küsimused/vastused

                        Vabariigi President Kersti Kaljulaid

 

SAAL GRANDE 1

10.00-15.00    KOHALIKE OMAVALITSUSTE RAHANDUS JA JUHTIMINE RAHANDUS JA JUHTIMINE

                       „Tahame, et Eestis oleksid tugevad omavalitsused" II osa

Kõnejuhid:      Margus Lepik, Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse liige, Valga vallavanem

                       Jan Trei, Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor

10.20-10.45    E-arvete kasutamise korrast

                       Ingmar Pappel, e-arvelduse operaatorfirma INTERINX OÜ esindaja

10.45-11.10    Kohaliku omavalitsuse finantsjuhtimine ja eelarve koostamine volikogu vaates

                       Aivar Surva, Riigikogu liige, Jõhvi vallavolikogu liige

11.10-11.35    II haldusreform Lääne-Nigula vallal?

                        Mikk Lõhmus, Lääne-Nigula vallavanem

11.35-12.00    Kohaliku omavalitsuse ja regionaalse arengu analüüs, toimimine ja areng

                       Kersten Kattai, Tallinna Ülikooli avaliku halduse lektor, Rahandusministeeriumi regionaalhalduspoliitika osakonna nõunik

12.00-12.45    Lõuna

Kõnejuhid:       Mihkel Juhkami, Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse liige, Rakvere linnavolikogu esimees

                       Kalle Toomet, Eesti Linnade ja Valdade Liidu nõunik

12.45-13.10    Kohalike omavalitsuste teenustasemete hindamine

  Andrus Jõgi, Rahandusministeeriumi kohalike omavalitsuste finantsjuhtimise osakonna nõunik

13.10-13.35    Ehitushangete lepingute täitmine  "Ülevaade Riigikontrolli hiljutisest auditist"

                       Illar Tõnisson, Riigikontrolli kohaliku omavalitsuse valdkonna vanemaudiitor

13.35-14.00    Kaasamine kohaliku eelarve kavandamisel, kohalike eelarve probleemid.

                       Sulev Liivik, Rahandusministeeriumi kohalike omavalitsuste finantsjuhtimise osakonna juhataja,

                       Lilian Lukka, Tartu linnavalitsus kommunikatsioonijuht

14.00-14.45    Paneelarutelu

                       Modereerib Mihkel Juhkami, Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse liige, Rakvere linnavolikogu esimees,

                       Regionaalse ja üleriigilise koostöö arendamine ja teenuste konsolideerimine. Mida võiks konsolideerida IKT valdkonna kõrval üleriigilisele koostöö tasandile. Millised võimekusi seal luua, kui regionaalsel tasandil selleks mõttekust pole.  Mida kohalike omavalitsuste poolt ühistäitmiseks maakonna tasandil anda/võtta ja mida riik uute ülesannetena juurde võiks anda

                       Panelistid:

                       Mart Uusjärv, Rahandusministeeriumi regionaalhalduspoliitika osakonna juhataja

                       Jan Trei, Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor

                       Pipi-Liis Siemann, Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse liige, Türi vallavanem

                       Margus Lepik, Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse liige, Valga vallavanem

                       Georg Pelisaar, Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse liige, Põlva vallavanem

                       Joel Jesse, Harjumaa Omavalituste Liidu tegevdirektor

14.45-15.00   Kohalike omavalitsuste ettepanekud riigieelarve strateegiasse 2020-2023 ja

2020. aasta riigieelarve läbirääkimistele

                       Jan Trei, Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor

 

SAAL GRANDE 2

10.20-15.10    MIDA JUKU EI ÕPI, SEDA JUHAN TEAB

Kõnejuht:        Andres Pajula, Tallinna Haridusameti juhataja     

10.20-10.25    Sissejuhatus

10.25-11.00    Avaettekanne

                       Mailis Reps, haridus- ja teadusminister

11.00-11.25    Kohalike omavalitsuste kaasamine haridus- ja teadusstrateegia 2035 loomisse  

                       Elo Tuppits, Eesti haridus- ja teadusstrateegia 2020+ kaasamisnõunik

11.25-11.55    Koolivõrk korda - kohalike omavalitsuste ja keskvalitsuse ühine väljakutse

                       Piret Sapp, Haridus-ja Teadusministeeriumi nõunik

                       Hille Ilves, Eesti Linnade ja Valdade Liidu nõunik

11.55-12.15    Täiskasvanuhariduse edendamine  – kohaliku omavalitsuse jätkusuutlikkuse

                          üks võimalusi

                       Monica Marfeldt, ETKA Andras projekti koordinaator

12.15-12.35     Nutiseadmest tagasi õue mängima

                       Raul Erdel ja Erki Pähklamägi, Tiptiptap OÜ

12.35-13.20    Lõuna  

Kõnejuht:        Riho Raave,  Tartu Linnavalitsuse haridusosakonna juhataja                                                                     

13.20-13.50    Startupide ootused haridussüsteemile

                       Martin Villig, kaasasutaja Taxify & Haridusfond 

13.50-14.15    Kui mina oleksin koolipidaja? 

                       Sandra Fomotškin, Noored Kooli kogukonnajuht

14.15-14.40    Õpetaja teekond kutseni

                       Alice Aaviksoo, Gustav Adolfi Gümnaasiumi klassiõpetaja

14.40-15.05    Eraüldhariduskoolide ja kohalike omavalitsuste koostöö                         

                       Ahto Orav, Eesti Eraüldhariduskoolide Ühenduse juhatuse liige ja Audentese Koolide SA juhatuse esimees

                       Andrus Kuusmann,  Eesti Eraüldhariduskoolide Ühenduse juhatuse liige ja Hariduse Edendamise SA nõukogu esimees

15.05-15.10    Kokkuvõte seminarist

 

SAAL GRANDE 3

10.00-15.00    MAAKONDLIKE ORGANISATSIOONIDE UUED VÄLJAKUTSED

Kõnejuht: Veikko Luhalaid, Narva-Jõesuu linnavolikogu esimees

10.05-10.25  Ühistranspordi korraldus 2018. aastast vaatega 2019 aastasse.

                       Kirke Williamson, Maanteeameti Ühistranspordiosakonna juhataja

10.35-10.55  "Terviseedendus - kelle asi see on?"

                       Maali Käbin, Tervise Arengu Instituut,  paikkonna ja töökohtade valdkonna vanemspetsialist

                       Triinu Purru, Tervise Arengu Instituut, paikkonna ja töökohtade valdkonna juht

11.05-11.25  Kuidas osutada teenuseid uutmoodi? Innovatsioon kohalikus omavalitsuses.

                       Ander Ojandu,  Civitta Eesti AS

11.35-11.55  Kohalike omavalitsuste maakondliku või regionaalse koostöö ulatus ja vormid.

                       Veiko Sepp, Tartu Ülikooli Sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuse (RAKE) vanemanalüütik

                       Sulev Lääne, Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste Instituudi valitsemiskorralduse lektor

12.05-12.45   Lõuna

12.45-13.05   Maakondade arengustrateegiate koostamine uut moodi – väljakutsed ja õppetunnid.

                       Urmas Kase, Rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna maakondliku arendustegevuse nõunik

13.15-13.35  Maakondade ja kohalike omavalitsuste arengueesmärgid

                       Mihkel Servinski, Statistikaameti rahvastiku- ja sotsiaalstatistika osakonna juhtivanalüütik

13.45-14.05   Riigireform - mis ja milleks ning kohalikud omavalitsused selles.

                       Rait Maruste, Riigireformi Sihtasutuse juhatuse liige

14.15-14.25   Kokkuvõte

 

SAAL BOLERO 1

10.00-15.00    KOV IT

Kõnejuht:        Kaupo Kase,  Viljandi vallavolikogu esimees

10.00-11.00    E-teenused elanikule  - vanamoodi enam ei saa. Aruteluring, kus kõigil on  sõnaõigus.  

                       Kaupo Kase,  Viljandi vallavolikogu esimees

11.00-11.20    Järva valla mobiiliäpp

                       Rait Pihelgas, Järva vallavanem

11.20-11.40    AlphaGIS toodete esitlus

                       Aivo Vard, AlphaGIS OÜ

11.40-12.00    EOMAP toodete esitlus

                       Vello Solna, Geodata Arendus OÜ

12.00-12.20    KOV Geoinfosüsteemi analüüsi projekti tutvustus

                       Kaarel Koosapoeg, AS PricewaterhouseCoopers Advisors

12.20-13.00    Lõuna 

13.00-13.20    Lihtne samm teostusjoonistest ja planeeringutest veebikaardini

                       Urmas Jüriorg, CAD-süsteemide OÜ, Ruumab OÜ

13.20-13.40    Riigi planeeringute infosüsteemi analüüsi projekti tutvustus

                       Merlin Rehema, Rahandusministeerium

13.40-14.00    Ehitisregistri tulevikuarendused

                       Taavi Jakobson, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

14.00-14.20    Numbrid mis räägivad - VeeRa tarkvara

                       Ellen Tohvri, EFTA Business Forecast OÜ

14.20-15.00    Robot KOV klienditeenindajaks? Laval on humanoidrobot Pepper.

                       Priit Ivanov, Hansab AS

 

SAAL BOLERO 2

10.00-11.20    KOV ÜHINEMISJÄRGSED RÕÕMUD JA MURED

Kõnejuhid:      Kadri-Aija Viik, Saarde vallavolikogu esinaine
                       Leo Aadel, Haljala vallavanem

10.00-10.20  Arengu näitajatest haldusreformi taustal

                       Diana Beltadze, Statistikaameti projektijuht

10.20-11.20  Paneelarutelu.
                       Margus Möldri, Põltsamaa vallavanem                                   

                       Priit Värk, Paide linnapea

                       Peeter Rahnel, Mulgi vallavanem

                       Risto Lindeberg, Lüganuse vallavolikogu esimees

 

11.35-12.50 KOV BRÄND / IDENTITEET

Kõnejuht:      Kristo Mäe, EV 100. aastapäeva turundus- ja kommunikatsioonijuht

11.35-11.50   EV 100 turundamisest
                       Kristo Mäe

11.50-12.10  Kanepi kogemus avalikuks    

                       Andrus Seeme, Kanepi vallavanem

                       Piret Rammul, Kanepi vallavalitsuse arendusnõunik

12.10-12.30  Saaremaa vald

                       Kristiina Maripuu, Saaremaa abivallavanem

12.30-12.50  Türi vald

                       Merle Rüütel, Türi valla avalike suhete juht

 

12.50-13.30    Lõuna

 

SAAL ANDANTE

10.00-15.00    ARENDUSTEGEVUS LINNADES JA VALDADES JA RAHASTAMISVAJADUSED 2021+ TULEVIKU KAVANDAMISEL

Kõnejuht: Kurmet Müürsepp, Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse liige, Antsla abivallavanem        

10.00-10.30    Sissejuhatus

                         Janek Mäggi, riigihalduse minister (tbc)

10.30-11.00    Linnade ja valdade ( arendusprojektid ) investeeringud EL struktuurivahendite perioodil (2014-2020), parimad praktikad

                         Rainer Aavik, Pärnu abilinnapea   

11.00-11.30    Kas toetusraha on läinud omavalitsuste kõige pakilisemate investeeringute tarvis?                       

                         Janar Holm, riigikontrolör   

11.30 -12.00   Arendusvaldkonnad 2021-2027, kohaliku tasandi arengu planeerimine, vajadused jätkusuutliku arengu tagamiseks               

                         Priidu Ristkok, Rahandusministeeriumi regionaalarengu osakonna juhataja,

12.00 -12.30   Cutting Crime Impact projektist, kuritegevuse ennetus läbi linnaplaneerimise

                         Kairi Ränk Politsei- ja Piirivalveameti piirkondliku politseitöö teenuse planeerija

                         Dorel Hiir, Politsei- ja Piirivalveameti projektijuht   

12.30-13.00    Lõuna

 

Kõnejuht: Ott Kasuri, Eesti Linnade ja Valdade Liidu arendusjuht

13.00-15.00    vestlusringis kõik ettekandjad ja osavõtjad

                         „Eesti 2035" - Kuidas tekivad riigi pikaajalised prioriteedid?

                         Henry Kattago, Riigikantselei strateegiadirektor 

                         Prioriteetide ja poliitikavalikute rahastamisvõimalustest 2021+

                         Magnus Urb, Rahandusministeeriumi riigieelarve osakonna pikaajalise

                         strateegilise ja EL 2021+ perioodi planeerimise juht.     

                         Ülemaailmsed säästva arengu eesmärgid ja Eesti panus

                         Eili Lepik, Riigikantselei strateegiadirektori asetäitja   

                         Euroopa Liidu uus eelarveraamistik 2021+ ja selle mõju Eestile

                         Keit Kasemets, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht      

 

SAAL DUETTO

10.00-11.00    RIIGIHANKED

Töötoas kajastatakse värskemat vaidlustus- ja kohtupraktikat ning 2019 jõustunud muudatusi seoses alltöövõtjatega.

                         Kristina Laarmaa, vandeadvokaat    

 

11.15-12.00   MEIE KOV EUROOPAS

11.15-11.40  Eesti kohalik omavalitsus ja Euroopa

                         Siim Kallas, Viimsi vallavanem

11.40-12.00  Võõrsil elanu vaade KOV teenustele (lastehoid) 

                         Kristina Mõis, Rocca al Mare kooli õpetaja, Volta Lastehoiu kaasasutaja

 

12.30- 15.00  NOORED JA NOORSOOTÖÖ - KUIDAS SELLE KÕIGEGA TOIME TULLA

Töötuppa oodatakse osalema omavalituste juhte, teemaga seotud ametnikke, volikogude temaatiliste komisjonide esimehi ja liikmeid, sotsiaal- ja noorsootöötajaid

Kõnejuht: Heidi Paabort, Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse (Eesti ANK) Noortegarantii NEET-noorte tugimeetme programmijuht

12.30-12.40    Sissejuhatus

12.40-13.00    Omavalitsuste koostöö uuenduste väljatöötamisel ja rakendamisel - räägime, mis on uuenduste fookuses ja omavalitsuste koostööst uute ideede elluviimisel

                         Kaire Soomets, Eesti Noorsootöö Keskuse (ENTK) kohaliku tasandi koostöö- ja arenguüksuse juht

13.00-13.20    Mitteformaalne õppimine kui toetav partner formaalharidusele - räägime aja väärtustamisest noore arengu toetamisel, kas on võimalik MFÕ/FÕ ühine planeerimine, toome häid näiteid praktikast

                         Anu Reinsalu, ENTK kohaliku tasandi koostöö- ja arenguüksuse peaekspert

13.20-13.40    Koostöövõimalused riigipoolse täiendava toetuse kasutamisel – räägime noorte vajadustega arvestamisest, teenusepakkujatest ning digilahendusest 

                         Karl Kirt, ENTK kohaliku tasandi koostöö- ja arenguüksuse peaekspert

13.40-14.00    Ruumiloomine noorsootöös - räägime milline on noori toetav ja arendav tegevusruum kogukonnas ning milline on noorsootöö osa selles

                         Kerli Kõiv, Eesti ANK juhatuse esimees

                         Ivika Uslov, Eesti ANK tegevjuht

14.00-14.40    Mitteõppivate ja - töötavate noorte (NEET-noored) väljakutsed ja lahendused kohalikus omavalitsuses - räägime, kuidas leida üles noored, kes ei õpi ega tööta ja millised on tänased võimalused kohalikus omavalitsuses neile toe ja lahenduste leidmiseks

                         Heidi Paabort, Eesti ANK  Noortegarantii NEET-noorte tugimeetme programmijuht

                         Kerli Kõiv, Eesti ANK NEET-noorte tugimeetme kvaliteedijuht

                         Kaisa Lõhmus, Sotsiaalministeeriumi  tööhõive osakonna nõunik

                         Lii Pärg, Sotsiaalministeeriumi  tööhõive osakonna nõunik

14.40-15.00    Koostöö- ja toetusvõimalused  Eesti ANK poolt- räägime sellest, kuidas Eesti ANK saab olla toeks kohaliku tasandi noorsootöö arendamisel ja milliseid toetusvõimalusi vahendab Eesti ANK (nt Noorte omaalgatuse fond Nopi Üles)

                         Ivika Uslov, Eesti ANK tegevjuht

                         Riin Luks, Eesti ANK Nopi Üles programmijuht

Töötoas jagatakse erinevaid mõtteid ja tööriistu, mis aitavad omavalitsustel analüüsida, kas täna kohalikus omavalitsuses või haldusreformijärgselt ümberkorraldustega seotud asjaolude tõttu on miski, mis on siiani jäänud noortega töös märkamata-tegemata, kas on midagi mida saaks teha täna efektiivsemalt, kas on võimalusi ja seoseid, mida pole osanud märgata.

Püüame anda mõtteid, mis aitavad KOVidel luua nn tervikliku noorsootöömudeli, kus puudutame erinevaid asjaolusid - ruumist teenusteni. Räägime ka rahast ja muust riigi ning esindusühingute toest omavalitsustele ja kohalikele noorsootöötajatele, millest kinni haarata.

 

SAAL ALLEGRO

10.00-15.00    KESKKONNAVISIOON

Kõnejuhid:       Martin Kikas, Tartu Regiooni Energiaagentuuri (TREA) direktor; Krista Kupits, Eesti Linnade ja Valdade Liidu nõunik

10.00-10.30     Sissejuhatus: Inimtegevuse ja looduskeskkonna konfliktidest

                         Erik Puura, Tartu Ülikooli arendusprorektor, geoloog ja keskkonnateadlane

10.30-10.50    SaveSmart projekti tutvustus

                         Martin Kikas, TREA direktor ja energeetika ekspert

10.50-11.10    SmartEnCity pilootprojekt

                         Raimond Tamm, Tartu abilinnapea

11.10-11.30     Ühistranspordisüsteemi arendamise esimesed sammud, Pärnumaa näitel

                         Andrus Kärpuk, Pärnumaa Ühistranspordikeskuse juhataja

11.30-12.10    Keskkonnasõbralikud riigihanked

                         Karen Silts, Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse osakonna peaspetsialst

12.10-12.55     Lõuna

12.55 -13.15   Jäätmekäitluse korraldamine kohalikus omavalitsuses: arusaam, võimalused ja tulevik

                         Rait Pihelgas, Järva vallavanem ja Kesk-Eesti jäätmehoolduskeskuse juhatuse liige

13.15 -13.35   Harku valla jäätmete pilootprojekt

                         Margus Vetsa, Harku valla volikogu liige, keskkonnakorralduse lektor

13.35-13.55    Jäätmehoolduseeskiri, kellele, miks ja kuidas?

                         Reet Siilaberg, Keskkonnaameti jäätmebüroo juhataja

13.55-14.15    EL Direktiivid: Jäätmepakett – kaugel on Eesti, millises tempos edasi liigutakse

                         Kristel Murumaa, Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse osakonna peaspetsialist

14.15-14.30    Ringmajanduse strateegia koostamine

                         Liisa Mihkla, Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse osakonna peaspetsialist   

14.30-14.50    Tallinna piirkonna säästva linnaliikuvuse kava 2035 – regionaalse koostöö väljakutsed

                         Mari Jüssi, Maanteeameti planeeringute osakonna ekspert

                         Pirko Konsa, Tallinna piirkonna säästva linnaliikuvuse kava 2035 projektijuht