R-KLUBI

R-Klubi on teadmusvõrgustik, mille tegevuste keskmes on strateegiliselt valitud keskkonna- ja kliimateemad, et sisustada, mõtestada ja seostada rohepööret nii kohalike omavalitsuste igapäevatöö juhtimise kui ka investeerimistegevusega. R-Klubi on hooandjaks omavalitsuse otsustajatele, strateegiliste teemade ja ressursside juhtijatele.

R-Klubi tutvustav üksleht


R-Klubi tegutseb omavalitsuste eestvedamisel roteeruva eesistujaga ning partnerluses Eesti Linnade ja Valdade Liidu (ELVL) ja Keskkonnainvesteeringute keskusega (KIK), kes panustavad sisusse, kaasavad rahvusvahelisi, riigi- ja teaduspartnereid koostöövõrgustiku üritustesse ja moodustavad klubi toimkonna.

R-Klubi eesistuja 2023. aastal on roheline pealinn Tallinn. Roheline pealinn toob Tallinnasse mitmeid üritusi, tipptegijaid ja teadmist, mis väärib laiemat kõlapinda. Juunis toimub Tallinnas OECD V ringmajanduse ümarlaud, kus avalikustatakse Tallinna ringmajandusele ülemineku raport. Tallinn pakub esimeseks klubi aastaks kõiki omavalitsusi puudutava teemana ringmajandust, mille sisse mahub ka jäätmemajandus.

R-Klubi idee sündis pärast mitmeid laiaringi arutelusid ja Tartu ülikooli 2022. a. läbi viidud uuringu tulemusi, mis näitasid vajadust kohalike omavalitsuste rohepöörde juhtimise koostöövõrgustiku järele. Klubi saab olla ühiseks arengumootoriks ja koostööprojektide taimelavaks elukeskkonna paremaks muutmisel.

R-Klubi väljakuulutamine toimus Linnade ja Valdade Päevadel rohepöörde töötoas 12.-13. aprillil 2023. a.

 

KÕIK OMAVALITSUSTE JUHTIMISES OSALEJAD ON OODATUD R-KLUBIGA LIITUMA

R-Klubiga liitumisega ei kaasne mingeid kohustusi ega kulutusi

LIITUMISEKS KLÕPSA SIIA

 

Kontaktisikud:

Tuuli Veersalu

Tallinna Strateegiakeskus rohepöörde büroo

tuuli.veersalu@tallinnlv.ee

Helen Sulg

Keskkonnainvesteeringute keskus

Arengu- ja koostöökoda

helen.sulg@kik.ee

Reigo Lehtla

Eesti Linnade ja Valdade Liit

Reigo.Lehtla@elvl.ee

 

 

 

Omavalitsused saavad meile anda märku, kui on huvi R-Klubiga liituda! Selleks skänni sisse allolev QR kood!