Väljavõte töörühmade töökorrast:
- Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi esindajad kuuluvad kõikidesse töörühmadesse.
- Vastava valdkonna minister nimetab töörühma esimehe ja vastavalt Liidu ettepanekule aseesimehe.
- Töörühma koosolekuid juhib töörühma esimees või aseesimees. Töörühmade koosolekud protokollitakse, märkides ära arutatud küsimused, saavutatud kokkulepped ja eriarvamused.
- Vastavalt probleemide iseloomule kaasatakse töörühma koosolekutele vajadusel valitsemisala korraldamise eest vastutav minister.
- Töörühma koosolekul osalevad töörühma liikmed. Koosolekule võidakse kaasata valdkonna spetsialiste. Töörühma väliste isikute osalemine koosolekul tuleb kooskõlastada töörühma juhiga.
Rahanduse- ja maksupoliitika töörühma liikmed riigieelarve läbirääkimistel:
Töörühma esimees:
Andres Laisk, Saue vallavanem;
Töörühma liikmed:
Silver Tamm, Tallinna linna finantsdirektor;
Angelika Kallakmaa-Kapsta, Tallinna Linnakantselei konsultant;
Aime Roosioja, Järva valla finantsjuht;
Randar Lohu, Saku valla finantsteenistuse juht;
Irina Talviste, Pärnu abilinnapea;
Priit Humal, Tartu abilinnapea;
Allar Haljasorg, Kohila vallavanem;
Toomas Tammik, Järva vallavanem;
Priit Värv, Elva vallavanem;
Tiina-Mae Kuusik, Türi finantsjuht;
Siim Suursild, Pärnu Linnavolikogu liige;
Piret Zahkna, Harku abivallavanem;
Egle Järvepere, Viru-Nigula finantsjuht;
Meelis Kukk, Pärnu abilinnapea;
asendusliikmed: Indrek Kuusk, Tartu linna eelarveteenistuse juhataja;
Liina Jüriso, Viru-Nigula valla vanemraamatupidaja;
Eve Jaanus, Kambja valla finantsjuht
Töörühma koordinaatorid: Jan Trei, ELVL asedirektor, [email protected] ja Toomas Johanson, ELVL nõunik, [email protected]
Haridus- ja noortevaldkonna töörühma liikmed riigieelarve läbirääkimistel:
Töörühma liikmed:
Maris Toomel, Jõhvi vallavanem;
Kaarel Rundu, Tallinna Haridusameti juhataja;
Ene Täht, Pärnu abilinnapea;
Robert Lippin, Harku abivallavanem;
Marju Aolaid, Viimsi abivallavanem;
Riho Raave, Tartu Linnavalitsuse haridusosakonna juhataja;
Mari-Epp Täht, Haapsalu Linnavalitsuse haridusnõunik;
Tiivi Tiido, Viljandi Linnavalitsuse Haridus- ja Kultuuriameti juhataja;
Laur Kaljuvee, Rakvere abilinnapea;
Priit Põldma, Jõelähtme abivallavanem;
Meeli Pärna, Pärnu Linnavolikogu haridus- ja kultuurikomisjoni liige;
Marju Randlepp, Rae valla haridus- ja kultuuriameti juhataja;
Heiki Hansen, Elva abivallavanem;
Birgit Tammjõe-Tulp, Saue valla haridusosakonna juhataja;
Larissa Degel, Narva linna Haridusteenistuse juhataja asetäitja haridusalal;
asendusliikmed:
Carmen Viherpuu, Jõelähtme valla haridus-, kultuuri- ja sotsiaalosakonna juhataja;
Anneli Eesmaa, Järva valla hariduse peaspetsialist;
Töörühma koordinaator: Angela Saksing, ELVL nõunik, [email protected]
Töö-, sotsiaal- ja tervishoiu töörühma liikmed riigieelarve läbirääkimistel:
Esimees:
Kurmet Müürsepp, Antsla abivallavanem;
Töörühma liikmed:
Katre Mägi, Järva valla esindaja;
Heiki Hansen, Elva abivallavanem;
Tõnu Poopuu, Pärnu sotsiaalosakonna juhataja;
Raimo Saadi, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuosakonna juhataja;
Merle Liivak, Tartu Sotsiaal- ja Tervishoiuosakonna juhataja;
Marelle Erlenheim, Saue valla Sotsiaalosakonna juhataja;
Tiia Spitsõn, Harku valla Sotsiaal- ja Tervishoiuosakonna juhataja;
Kersti Suun-Deket, Rakvere linna Sotsiaalosakonna juhataja;
Peeter Sibul, Räpina Vallavolikogu esimees;
Teresa Sale, Valga Vallavolikogu liige;
Bärbel Salumäe, Rae abivallavanem;
asendusliikmed:
Riido Villup, Pärnu abilinnapea;
Liivi Vares, Viru-Nigula valla lastekaitse- ja eestkostespetsialist;
Piret Rammo, Räpina abivallavanem
Töörühma koordinaator - Mailiis Kaljula, ELVL nõunik, [email protected]
Transpordi ja teede töörühma liikmed riigieelarve läbirääkimistel:
Esimees:
Indrek Gailan, Tallinna Transpordiameti juhataja;
Töörühma liikmed:
Kert Karus, Rakvere abilinnapea;
Jaan Tarmak, Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja;
Einar Vallbaum, Viru Nigula vallavanem;
Andrei Poludetkin, Kohtla-Järve transpordi peaspetsialist;
Meelis Kukk, Pärnu abilinnapea;
Sven Tarto, Nõo valla ehitus- ja majandusosakonna juhataja;
Zoja Koromnova, Mustvee Vallavolikogu liige;
Indrek Pikk, Saue valla teede spetsialist;
Mikk Järv, Kanepi vallavanem;
Joel Jesse, Tallinna Linnavolikogu liige;
Rein Haak, Tartu linnamajanduse osakonna juhataja;
Aare Rüütel, Saaremaa Vallavolikogu liige.
Töörühma koordinaator – Kalle Toomet, ELVL nõunik; [email protected]
Ruumi, elamumajanduse ja maade töörühma liikmed riigieelarve läbirääkimistel:
Töörühma esimees:
Hardi Alliksaar, Tallinna Linnavaraameti juhataja;
Töörühma liikmed:
Kertu Vuks, Elva abivallavanem;
Taniel Vain, Harku Vallavalitsus, planeerimis- ja ehitusosakonna juhataja;
Angeelika Pärna, Rakvere linnaarhitekt;
Raido Roop, Tallinna linna strateegiadirektor;
Martin Karro, Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja
Reili Tooming, Mustvee valla maakorraldaja;
Siim Suursild, Häädemeeste abivallavanem;
Tõnis Arjus, Tartu linnaarhitekt, ruumiloome osakonna juht;
Alari Kirt, Tapa vallavolikogu esimees;
Tatjana Amerhanova, Kohtla-Järve linnaarengu vanemspetsialist;
Anna Õuekallas, Rae abivallavanem;
Annika Jõgimaa, Rae valla planeerimis- ja keskkonnaameti juhataja;
Mikk Järv, Kanepi vallavanem;
Merle Pussak, Kose vallavolikogu esimees;
asendusliikmed: Jaanika Saar, Elva vallaarhitekt;
Lembit Talli, Viru-Nigula valla ehitusspetsialist
Töörühma koordinaator - Kalle Toomet, ELVL nõunik, [email protected]
IKT töörühma liikmed riigieelarve läbirääkimistel:
Töörühma esimees:
Kaupo Kase, Viljandi Vallavolikogu aseesimees;
Töörühma liikmed:
Ivar Hendla, Viimsi Vallavalitsuse arendusosakonna juhataja;
Indrek Eensaar, Saue valla arendusosakonna juhataja;
Kayvo Kroon, Elva valla infotehnoloogia nõunik;
Martin Männil, Tallinna digidirektor;
Olga Šumailova, Kohtla-Järve infospetsialist;
Toomas Altvee, Harku valla IT-juht;
Lauri Seegel, Tartu Linnavalitsus, IT süsteemihalduse osakonna juhataja;
Anna Õuekallas, Rae abivallavanem,
Dmitri Käär, Viru-Nigula valla IT-spetsialist
asendusliikmed: Mario Karbi, Viimsi valla IT-peaspetsialist;
Kertu Vuks, Elva valla arengu- ja planeeringuosakonna juhataja;
Töörühma koordinaatorid: Katrin Rajamäe-Soosaar, KOV IKT projektijuht, [email protected]; Jan Trei, ELVL asedirektor, [email protected]
Kultuuri- ja spordivaldkonna töörühma liikmed riigieelarve läbirääkimistel:
Margus Ivask, Elva valla arendusjuht;
Kristi Onkel, Viru-Nigula valla kultuurikeskuse direktor;
Laur Kaljuvee, Rakvere abilinnapea;
Hillar Sein, Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti juhataja;
Ivar Jurtšenko, Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti juhataja asetäitja;
Ene Täht, Pärnu abilinnapea;
Evelyn Härm, Viljandi Vallavalitsus, kultuurispetsialist.
Töörühma koordinaator – Angela Saksing, ELVL nõunik, [email protected]
Keskkonna töörühma liikmed riigieelarve läbirääkimistel:
Töörühma esimees:
Kerli Lambing, Lääne-Harju valla keskkonna- ja ehitusosakonna juhataja,
Töörühma liikmed:
Kristiina Kupper, Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet, osakonna juhataja;
Sven Tarto, Nõo valla ehitus- ja majandusosakonna juhataja;
Neeme-Jaak Paap, Rakvere abilinnapea;
Lüüli Junti, Tallinna Strateegiakeskuse Ettevõtlusteenistuse ringmajanduse osakonna juhataja;
Triin Viiber, Viru-Nigula valla keskkonnaspetsialist;
Pille Lapin, Mustvee valla keskkonnapeaspetsialist;
Kerli Laur, Saku valla arendus- ja keskkonnateenistuse juht;
Ergo Eesmaa, Harku valla arendus- ja keskkonnateenistuse juht;
Ege Kibuspuu, Rae valla keskkonnaspetsialist;
Birgit Panksepp, Saue valla keskkonna spetsialist;
Töörühma koordinaator - Reigo Lehtla, ELVL nõunik, [email protected]
Lõimumise töörühma liikmed riigieelarve läbirääkimistel:
Töörühma esimees:
Eve East, Toila vallavanem;
Töörühma liikmed:
Maris Toomel, Jõhvi vallavanem;
Kaarel-Mati Halla, Tallinna Linnakantselei juhtivspetsialist;
Kaisa Üprus-Tali, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti uussisserändajate kohanemise toetamise osakonna juhataja;
Maarja Lehemets-Tihhanov, Harku vallasekretär;
Ene Täht, Pärnu abilinnapea;
Kairi Avastu, Tartu sotsiaal- ja tervishoiuosakonna asejuht;
Kairit Kaaleste, Viru-Nigula valla sotsiaalosakonna juhataja.
Töörühma koordinaator – Katre Mägi, ELVL nõunik, [email protected]
Siseturvalisuse ja kriisisuutlikkuse valdkonna töörühma töörühma liikmed riigieelarve läbirääkimistel:
Töörühma esimees:
Maido Nõlvak, Rakvere vallavanem;
Töörühma liikmed:
Eve East, Toila vallavanem;
Erik Sandla, Harku Vallavolikogu esimees;
Triin Varek, Rakvere linnapea, Rakvere linna ja valla kriisikomisjoni esimees;
Jaanus Barkala, Otepää vallavanem;
Gert Villard, Rapla vallavanem;
Külliki Kiiver, Häädemeeste vallavanem;
Uno Paas, Keila Linnavalitsuse nõunik (kureerib siseturvalisust ning kriisikommunikatsiooni);
Aivar Toompere, Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti juhataja;
Riivo Noor, Anija vallavanem;
Triin Nõmmistu, Kambja abivallavanem;
Jüri Bachman, Lääne-Nigula Vallavalitsus, Taebla osavallavanem (kriisireguleerimise siseturvalisuse valdkonda kureeriv vallavalitsuse liige);
Kairi Hõbemeri, Alutaguse abivallavanem;
Riho Johanson, Saue abivallavanem;
asendusliikmed:
Taniel Vain, Harku valla kriisikomisjoni koordinatsiooni juht;
Virko Kolks, Saue vallavarahalduse juhataja;
Marelle Erlenheim, Saue sotsiaalosakonna juhataja;
Karmo Näkk, Pärnu linnamajanduse osakonna juhataja, vastutab kriisijuhtimise eest.
Töörühma koordinaator: Mailiis Kaljula, ELVL nõunik; [email protected]
Viimati uuendatud 23.01.2024