Uudised ja teated

« Tagasi

15. Linnade ja Valdade Päevad - huvitavamad ja harivamad kui kunagi varem!

PRESSITEADE 11.02.2019

Iga-aastane omavalitsuste suursündmus - Linnade ja Valdade Päevad toimuvad sel aastal 12.-13. veebruaril Tallinnas, Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses.

Ürituse pidulik avamine leiab aset 12.veebruaril kell 10.00. Sõnavõtuga esinevad Riigikogu esimees Eiki Nestor, riigihalduse minister Janek Mäggi ja Tallinna linnapea- Eesti Linnade ja Valdade Liidu esimees Taavi Aas. 13.veebruaril kell 9.30 tervitab osalejaid Vabariigi President Kersti Kaljulaid.

Vabariigi Valitsuse ja kohaliku omavalitsuse partnerlusest teeb ettekande peaminister Jüri Ratas. Kahel päeval toimub ühtekokku 18 töötuba, kus arutatakse omavalitsustele olulistel teemadel. Selle aasta Linnade ja Valdade Päevade töötubade ja teemade märksõna on kaasaegne kohalik omavalitsus - olgu selleks kohalike omavalitsuste rahandus ja juhtimine, sotsiaaltöö olevik ja tulevik, kohalike omavalitsuste teenuste paljude IT võimalustega maailm, aasta-aastalt olulisemaks valdkonnaks kujunev lõimumine, ettevõtluse vajalikkus kohtadel, siseturvalisus, innovatiivne ja targa linna-valla majandus, energiatõhusus, globaliseeruva maailma välissuhted, õigusruumi kaasajastamine ning keskkonnasõbralik eluruum.

Riigikogu valimiste eel on Linnade ja Valdade Päevad üritus, kus saab tasakaalustatud infot, sest kohal on nii poliitikud kui ka tippspetsialistid. Poliitilist põnevust on oodata parlamendierakondade esindajate debatil.

Linnade ja Valdade Päevadele on registreerunud üle 800 osaleja. Sealhulgas kohalike omavalitsuste juhid ja spetsialistid ( kokku 71st kohalikust omavalitsusest), Riigikogu liikmed, ministeeriumide ning mitmete teiste ametkondade esindajad.

Linnade ja Valdade Päevi  korraldab Eesti Linnade ja Valdade Liit - üleriigiline omavalitsusliit, mille liikmeteks on 74 omavalitsust, kus elab 99% Eesti rahvastikust. Liidu ülesandeks on esindada ja kaitsta oma liikmete huve nii riigisisesel kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Seminaride  ja ettekannete üksikasjaliku kava leiab veebilehelt: https://www.elvl.ee/linnade-ja-valdade-paevad-2019

Lisainfo:

Jan Trei

Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor

Tel. 51 68 806

Jan.Trei@elvl.ee

 

Marliis Rettau

Eesti Linnade ja Valdade Liidu pressiesindaja

Tel. 52 24 082

Marliis.Rettau@elvl.ee