Uudised ja teated

« Tagasi

Eile tunnustati Eesti keskkonnategijaid

Fotol: Auhinna võtsid vastu Võru linnapea Antti Allas ja abilinnapea Toomas Sarapuu

Keskkonnaministeeriumi korraldatav Aasta Keskkonnategu on konkurss, millega tunnustatakse neid toredaid inimesi ja asutusi/ettevõtteid, kes hoolivad meie elukeskkonnast ja hoolitsevad selle eest, et ka teised seda teeksid. Konkursi eesmärk on selgitada välja keskkonnateod, millel on positiivne mõju keskkonnale või mis on suurendanud inimeste keskkonnateadlikkust.

Keskkonnateo võitis AS Eesti Teed projektiga "Mürgivaba teehooldus Saaremaal", mis aitab hoida Saaremaa loodust.

Keskkonnateo konkurssi raames sai tunnustatud meie tubli liige Võru linn! Võru linna istutustalgute eesmärgiks oli suurendada keskkonnateadlikkust, elurikkust linnas ning luua side oma kodukohaga. Linn soovis, et inimesed pööraksid rohkem tähelepanu linna looduskeskkonna parendamisele ning oleksid teadlikumad liigirikkuse vajalikkusest. Võru linn kutsus linnarahvast ja Võru linna sõpru tegema linnale 235. aastapäeva puhul tore roheline kingitus.

Parim viis selleks on anda inimestele võimalus olla kaasatud loomisprotsessi - parem ja rohelisem elukeskkond. Võru linn osaleb rahvusvahelises projektis "BioAware", mille raames rajati Koreli oja kalda-alale keskkonnaõppe ja rekreatsiooniala. Istutustalgud toimusid koguperefestivali "Roheline Võru" raames, mida rahastas KIK. Osalejad said kindlasti keskkonnateadlikumaks ning on edaspidi oma käitumises keskkonda hoidvamad. Lisaväärtuseks oli kogukonna koos toimetamine uue pargi rajamisel.

Krista Kupits
ELVL Keskkonnanõunik