Uudised ja teated

Eesti Linnade ja Valdade Liit sai uue tegevjuhi

Fotol vasakult Veikko Luhalaid, Tiit Terik ja Jüri Võigemast.

Eesti Linnade ja Valdade Liidu (ELVL) juhatus valis eilsel koosolekul uueks tegevdirektoriks Veikko Luhalaidi. 

ELVL-i juhatuse esimehe Tiit Teriku sõnul oli otsus üksmeelne. „Liidu tegevdirektori ametis tuleb kasuks regionaalne tunnetus. Kui liidu juhatuses on esindatud Tallinn, Tartu ja Pärnu, on oluline, et tegevdirektor tunneb väljaspool suuri keskusi asuvate omavalitsuste vajadusi. Luhalaid sobib hästi üleriigilise katusorganisatsiooni juhiks, kuna ta tunneb valdkonda ja tal on kauaaegne omavalitsusjuhi kogemus nii vallavanema kui volikogu esimehena. Samuti on ta olnud ametis riigihalduse ministri nõunikuna," selgitas Terik.

„Kindlasti on see suur väljakutse, sest kohalike omavalitsuste maastikul on toimunud kardinaalsed muutused. Eesti Linnade ja Valdade Liit peab olema arvestatav läbirääkimiste partner valitsusele, tugev esindus omavalitsustele ja võimekas kaasarääkija Euroopa tasandil. Siin on lisaks juhatuse tööle olulisel kohal büroo võimekuse tagamine," lausus Veikko Luhalaid.

Luhalaid  on Narva-Jõesuu vallavolikogu esimees ning enne seda juhtis pikka aega Ida-Viru omavalitsuste liitu.  

ELVL-i tegevdirektor juhib liidu bürood, mis korraldab ELVL-i organisatoorset tööd ja igapäevast asjaajamist.   

Seni juhtis Eesti Linnade ja Valdade Liidu bürood Jüri Võigemast, kes jääb liiduga endiselt seotuks jätkates nõunikuna. Võigemast oli liidu (varasemalt Eesti Linnade Liidu) tegevdirektor kokku 14 aastat. 

Fotol vasakult: Veikko Luhalaid, Tiit Terik ja Jüri Võigemast.
Foto: Eesti Linnade ja Valdade Liit