Uudised ja teated

« Tagasi

Kihnu vald liitus Eesti Linnade ja Valdade Liiduga

Foto: Brand Estonia 

Pressiteade
26.aprill 2019

Kihnu vald otsustas 17.aprillil liituda Eesti Linnade ja Valdade Liiduga, nüüdsest on Eesti Linnade ja Valdade Liidul 76 liiget.

Kihnu vallavanema Ingvar Saare sõnul loodavad nad, et Eesti Linnade ja Valdade Liit aitab kaasa suhtlemisel keskvalitsusega " Meie loodame, et liit aitab väikesaari puudutavaid teemasid rohkem ministeeriumide ja valitsuse lauale tuua."

Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor Jan Trei sõnul on väikesaared oluline osa kohalikust omavalitsussüsteemist  ning liidul on valmisolek esindada ja kaitsta üleriigilisel tasandil väikesaarte huve. „Eesti Linnade ja Valdade Liidu eesmärgiks on kaitsta kõigi oma liikmete ühishuve nii siseriiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil" lisas Trei.

Hetkel toimuvad aktiivselt läbirääkimised Vormsi, Jõelähtme ja Peipsiääre valdadega, et ka nemad liituksid Eesti Linnade ja Valdade liiduga ning üleriigilise omavalitsusliidu hääl saaks veelgi tugevamaks.

Eesti Linnade ja Valdade Liit on üleriigiline omavalitsusliit, mille liikmeteks on 2019. aasta seisuga 15 Eesti linna ja 61 valda ning nendes elab 99% rahvastikust. Liidu tegevusvaldkond hõlmab kogu kohaliku omavalitsuste korraldust, alates eelarvetest, õigusloomest ja lõpetades välissuhtlusega. Liidu tegevusvaldkond hõlmab kogu kohaliku omavalitsuste korraldust, alates eelarvetest ja lõpetades välissuhtlusega.

Lisainfo:
Jan Trei
ELVL asedirektor
51 68 806
 
Marliis Rettau
ELVL nõunik
52 24 082