Uudised ja teated

« Tagasi

Kohaliku omavalitsuse haridusjuhid osalesid arenguprogrammis

INNOVE PRESSITEADE:

18 kohaliku omavalitsuse haridusjuhti üle Eesti lõpetasid äsja Innove, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Linnade ja Valdade Liidu koostöös toimunud kohalike omavalitsuste haridusjuhtide arenguprogrammi.
 
Lõpuüritusel esitlesid valdade ja linnade haridusametnikud oma lõputöid muudatuste juhtimise kohta kohaliku omavalitsuse haridusvaldkonnas. Programmis osalenud Kaie Talvingu sõnul on haridusjuhtide arenguprogramm hästi läbimõeldud ning toetab omavalitsuse ametnike professionaalset arengut. „Meiega jagasid tarkusi oma ala parimad praktikuid ja koolitajaid, programm sisaldas hulgaliselt eesmärgistatud tegevust ning mõtestatud õppimist. Ka kontaktid ja kogemused, mis ma oma kursusekaaslaste näol sain, on hindamatu väärtusega," tõdeb Talving.
 
Arenguprogramm kutsuti ellu seoses toimunud haldusreformiga 2017. aastal, kui paljudes omavalitsustes vahetusid ametnikud ja tööle asusid uued haridusjuhid. Programmi eesmärgiks on kohalike omavalitsuste haridusjuhtide kompetentsi suurendamine haridusvaldkonna strateegilisel planeerimisel ja muudatuste juhtimisel. Arenguprogrammi esimene lend käis koos septembrist 2019 kuni märtsini 2020, mille vältel toimus  kuus koolitusmoodulit. Lisaks läbisid osalejad töövarjutamise kohaliku omavalitsuse haridusjuhi ning haridusasutuse juhi juures ning esitasid lõputöö.
 
Arenguprogrammi I lennu lõpetas kokku 18 kohaliku omavalitsuse haridusjuhti üle Eesti:
 
Anita Kikas, Võru Linnavalitsus,
 
Anne Põldsaar, Viljandi Vallavalitsus
 
Anneli Vetka, Nõo Vallavalitsus
 
Anu Kirsman, Kuusalu Vallavalitsus
 
Elo Siska, Järva Vallavalitsus
 
Ivi Tigane, Valga Vallavalitsus
 
Juta Asuja, Raasiku Vallavalitsus
 
Kaie Talving, Lääne-Nigula Vallavalitsus
 
Karin Kokla, Hiiumaa Vallavalitsus
 
Kristel Kõrvits, Keila Linnavalitsus
 
Lea Leppik, Rapla Vallavalitsus
 
Mare Tamm, Elva Vallavalitsus
 
Maria Laanemäe, Jõhvi Vallavalitsus
 
Marju Kõva, Rõuge Vallavalitsus
 
Meeri Ehandi, Kohila Vallavalitsus
 
Monica Jaanimets, Rakvere Vallavalitsus
 
Svetlana Kubpart, Viimsi Vallavalitsus
 
Valeria Siminko, Lääne-Harju Vallavalitsus
 
Aprillis alustab kohalike omavalitsuste haridusjuhtide koolitusprogrammi 2. lend, mille kohta leiab infot leiab Innove kodulehelt.