Uudised ja teated

« Tagasi

Tiit Terik: 800 osalejaga Linnade ja Valdade Päevad lükkuvad edasi

Täna hommikul otsustas Eesti Linnade ja Valdade Liit edasi lükata järgmisel nädalal, 18.-19. märtsini toimuma pidanud Eesti Linnade ja Valdade Päevad.

Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse esimees Tiit Terik ütles, et omavalitsused on seoses koroonaviiruse levikuga keeruliste otsuste ees. „Olukorras, kus elanikkond peab kohalikke omavalitsusi kõige usaldusväärsemaks poliitiliseks institutsiooniks, ei saa ma käituda vastutustundetult ja võtta riski korraldades ligi tuhande osalejaga konverentsi samal ajal, kui paljud üritused ära jäetakse või edasi lükatakse," lausus Terik

Terik ütles, et kohalikud omavalitsused peavad olema valmis kriisidele kiirelt reageerima. „Praegu on oluline valmistuda häireteks igapäevastes toimingutes. Et tagada elanikele vajalike teenuste kättesaadavus, on oluline, et omavalitsustes töötavad inimesed tervena püsiksid. Koolide ja lasteaedade töö jätkamine on ainult üks väike osa sellest, millega meie linnad ja vallad kiiresti muutuvas olukorras toime peavad tulema," selgitas Tiit Terik.

„Arvestades kiirelt muutuvat olukorda, otsustasime lükata Linnade ja Valdade Päevade toimumise sügisesse, kui liit tähistab oma sajandat sünnipäeva. Loodame ka meie koostööpartnerite vastutulelikkusele," lausus Terik.

Eesti Linnade ja Valdade Liidu büroo teavitab otsusest Linnade ja Valdade Päevad edasi lükata kõiki üritusele registreerunuid. Loodame mõistvale suhtumisele.