« Tagasi

Linnade ja Valdade Päevadel laulu- ja tantsupeost sportlikuima omavalitsuseni

Kolmapäeval, 18. augustil küsitakse Linnade ja Valdade Päevade kultuuri ja spordi töötoas muuhulgas ka seda, kas jagamine on raamatukogude tulevik ja milline on kohalike omavalitsuste roll laulu-ja tantsupeoliikumise toetamisel.

Kultuuriminister Anneli Ott teeb ülevaate olulistest eesseisvatest arengutest kultuuris ja spordis. Räägitakse ka regionaalsest kultuurikorraldusest ja kultuuripärandist omavalitsuses. Põhjalikult keskendutakse laulu- ja tantsupeo liikumisse ning tutvustatakse Tartumaa kultuuristrateegiat ja Loov Tartumaa arenguprogrammi. Juttu tuleb riiklikest algatustest, mis toetavad omavalitsusi lõimumise ja kohanemise valdkonnas. Töötoas arutletakse ka selle üle, milliseid võimalusi loovad rahvamajad.

„Tartumaa kultuuristrateegiast välja kasvanud Loov Tartumaa arendus – ja koolitusprogrammi eesmärgiks on arendada Tartumaa kultuurijuhtide oskusi ja pädevusi kultuurikorralduse, loomemajanduse ja loomeettevõtluse, strateegilise planeerimise, projektide koostamise ja juhtimise, uute tehnoloogiate rakendamise, rahvusvahelise koostöö, kommunikatsiooni ja teistel seotud teemadel, tõsta omavalitsuste võimekust kasutada Euroopa kultuuripealinna 2024 tiitliga kaasnevaid võimalusi ning toetada kultuurijuhtimise võrgustiku loomist ja arendamist Tartumaal," sõnas Tartumaa Omavalitsuste Liidu tegevjuht Sven Tobreluts.

Töötoa teine pool keskendub spordile. Rakvere linn on pälvinud juba 2020. aasta sportlikuima omavalitsuse tiitli. Kuhu aga edasi? Elva valla esindajad avaldavad saladuseloori, kuidas on neist saanud eeskujulik spordiomavalitsus. Töötoas räägitakse liikumisharrastuse kontseptsioonist ja valdkonna järgnevate aastate väljakutsetest.