« Tagasi

Linnade ja Valdade Päevadel otsitakse haridusruumi jätkusuutlikkuse õnnevalemit

17. augustil Tallinna Lauluväljakul toimuval Linnade ja Valdade Päevade haridus- ja noortevaldkonna töötoas otsitakse üheskoos lahendusi valdkonna põletavamatele küsimustele, alates õpetajate töö- ja palgakorraldusest lõpetades haridusvõrgu korrastamisega.

Töötoa avaettekandega esineb haridus- ja teadusminister Liina Kersna, kes arutleb teemal, mida erilisest ajast hariduselust kaasa võtta ning mida toob uus õppeaasta. Päeva jooksul teevad ettekandeid paljud kohalike omavalitsuste haridusvaldkonna spetsialistid, kes jagavad kuulajatega oma parimaid praktikaid, samuti tuuakse välja ka valdkonna probleemkohti. Töötoa üheks suursündmuseks on kahtlemata paneelarutelu „Haridusvõrgu korrastamine – KOVi arengu vedur või pidur?". Teemal arutlevad Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann, Haapsalu Linnavalitsuse haridusnõunik Mari-Epp Täht, Lüganuse Vallavalitsuse haridusspetsialist Iti-Jantra Metsamaa ning Saaremaa Vallavalitsuse haridus- ja noorsootööosakonna juhataja Urmas Treiel. Töötoa täpse kava leiab SIIT (TELK3).

„Aastaid Linnade ja Valdade Päevadel osalemine ning hariduse töötoas omavalitsuste parimate praktikate jagamine on kahtlemata aidanud kaasa maailmatasemel hariduse hoidmisele. Sel aastal on osavõtt eriti tähtis, kuna see annab võimaluse teiste omavalitsuste spetsialistidega arutada ettevalmistusi eesootava õppeaasta osas ja jagada kogemusi keerulisest möödunud kooliaastast," ütles Linnade ja Valdade Päevade haridus- ja noortevaldkonna töötoa kõnejuht, Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula.

Linnade ja Valdade Päevad on kohalike omavalitsuste iga-aastane suurüritus. Kahel päeval toimuva ürituse raames on huvilistel võimalik osaleda huvitavatel seminaridel ja kaasa mõelda aruteludes. Sel aastal toimuvad Linnade ja Valdade Päevad 17. ja 18. augustil Tallinna Lauluväljakul. Ürituse kava ja täpsema info leiab SIIT

30.07.2021
Foto: Pexels