« Tagasi

Rakveres toimub Euroopa Linnapeade pakti rahvusvaheline seminar

Pressiteade
26.september 2019

Eesti Linnade ja Valdade Liit liitus Linnapeade Paktiga kui toetajaliige käesoleva aasta 13.augustil, selle raames toimub täna Rakveres kohalikele omavalitsustele suunatud seminar, kus jagatakse kogemusi parimatest praktikatest ja võimalustest linnapeade pakti rakendamisel.

„Säästva energia-  ja kliimapoliitika rakendamisel on väga oluline muudatuste juhtimine kohalikul tasandil. Kliimamuutusi saame ellu viia, kui kohalikud omavalitsused ja kodanikud sellesse panustavad," ütles Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor Jan Trei. „ Liidu roll Linnapeade Pakti toetajaliikmena on ennekõike vahendada infot ja tõsta kohalike omavalitsuste teadlikust ning aidata kaasa Euroopa kliimaneutraalsuse plaanile 2050 olla süsinikneutraalne."

Linnapeade Pakti käivitas Euroopa Komisjon 2008.aastal, eesmärgiga tunnustada ja toetada kohalikke omavalitsusi nende jõupingutustes säästva energia- ja kliimapoliitika rakendamisel.  Pakti toetajana on liidu ülesandeks tutvustada linnapeade pakti algatust, toetada ja nõustada allakirjutanuid ning teha koostööd teiste pakti toetajatega.  Hetkel on Linnapeade pakti toetajaliikmeid 22, sealhulgas Soome, Läti ja Leedu üleriigilised kohalike omavalitsuste organisatsioonid.

„Rakvere oli selle üle-euroopalise initsiatiivi esimeste allkirjastajate seas ja päris kindlasti ei ole meie jaoks tegemist vaid allkirjaga paberil. Energiasäästlikku mõtteviisi tajub siin linnas kõikjal - igas lasteaias, koolimajas aga ka meie renoveeritud ja värvikirevaid kortermaju silmates" ütles Rakvere Linnavolikogu esimees ja Euroopa Regioonide Komitee Euroopa Linnapeade pakti suursaadik Mihkel Juhkami.

Seminari ajakava on leitav: https://www.elvl.ee/linnapeade-pakt