« Tagasi

Arutati võimalikke koostöökohti Omniva ja KOVide vahel

Liidu büroos kohtuti eile Omniva konsultandi Elmar Vaheriga, kohtumise eesmärgiks oli arutada võimalikke koostöökohti riigiettevõtte ja omavalitsuste vahel.

Tõnu Poopuu, Pärnu linna sotsiaalosakonna juhataja, tõi lauale mitmeid ideid Pärnu linna näitel, kuidas võiks tulevikus mõelda ja arutada võimalikke puutepunkte, kus tasuks ära ettevõtte ja omavalitsuse tihedama koostöö arendamine.

Saue valla sotsiaalosakonna juhataja Marelle Erlenheim tõi välja kitsaskohad, mis on seotud tänaste Omniva teenuste osutamisega, näiteks segadus toidukaartide kohaletoimetamisega, mis ei jõua otse abivajajani vaid selle asemel lähimasse postkontorisse.

Saue ja Rakvere linna esindajad tõid probleemkohana, mida võiks aidata lahendada koostöö Omnivaga, välja sooja toidu kojuvedu.

,,Omniva on hakanud analüüsima riiklike ja kohalike omavalitsuste pakutavaid teenuseid, et selgitada välja, milliseid neist oleks võimalik tulevikus korraldada Omniva kaudu. Arutasime koosolekul koostöökohti, kas omavalitsused saaksid teatud tegevusi ja teenuseid korraldada läbi Omniva postkontorite või postiautodega  ja viia teenuseid inimestele hajaasustuspiirkondades lähemale" kommenteeris Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor Jan Trei.

Lisaks Liidu büroo töötajatele, Pärnu ja Rakvere linna ning Saue valla esindajatele võtsid kohtumisest veebi teel osa ka Räpina, Harku, Rapla ja Järva valla esindajad.

Kohtumise lõpul lepiti kokku edaspidises koostöös.

28.06.2023