« Tagasi

ELVLi ja Euroopa Komisjoni esindajad arutasid Uue Euroopa Bauhausi teemadel

Euroopa Komisjoni Regionaal-ja linnapoliitika peadirektoraadi Eesti rakenduskava üksuse esindajad külastasid Eesti Linnade ja Valdade Liitu. Räägiti Uue Euroopa Bauhausi teemal. Kohtumise eesmärk oli arutleda Uue Euroopa Bauhausi rakendamise ja sellega seotud väljakutsete teemadel. Räägiti ja arutati perioodi 2021-2027 poliitikaeesmärkidest ja erieesmärkidest, näiteks Euroopa Liidu struktuurifondide toetustest korterelamute rekonstrueerimiseks ning toetustest linnaruumi ning atraktiivse elukeskkonna arendamiseks. Kõigi nende tegevuste puhul on Eesti oma rakenduskavas lubanud arvestada ka „Uue Euroopa Bauhausi" väärtusi. Uue perioodi rakenduskava on olemas veebis.

"Kohtumise eesmärk oli saada sügavamaid teadmisi ühtekuuluvuspoliitika fondide (ERDF, ÜF, ESF) rakendamisest Eesti omavalitsustes, Eesti regionaalpoliitilistest väljakutsetest ning kuulata esmaseid seisukohti Euroopa Liidu ühtekuuluvuspoliitika kohta pärast 2027. aastat. Kohtumisel tutvustasime ka Eesti Linnade ja Valdade Liidu tegevust ning arutasime EL ühtekuuluvuspoliitika elluviimist omavalitsustes. Samuti leppisime kokku, et võtame eraldi liidu töölauale Euroopa Bauhausi meetmete kujundamise ja läbiarutamise, kuhu soovime teha rohkem omavalitsuste ettepanekuid" ütles liidu asedirektor Jan Trei.

Kohtumisest võtsid osa:
Andreas von Busch, Euroopa Komisjoni Regionaal- ja linnapoliitika peadirektoraadi Eesti rakenduskava üksuse juht;
Linda Sproge, Euroopa Komisjoni Regionaal- ja linnapoliitika peadirektoraadi Eesti rakenduskava üksuse asejuht;
Renaldo Mändmets, Komisjoni Regionaal- ja linnapoliitika peadirektoraadi Eesti rakenduskava üksuse programmijuht;
Edijs Ostrovskis, Euroopa Komisjoni Regionaal- ja linnapoliitika peadirektoraadi Eesti rakenduskava üksuse programmijuht;
Triin Tomingas, Rahandusministeeriumi riigieelarve osakonna välisvahendite talituse juhataja;
Karin Reiska, Rahandusministeeriumi riigieelarve osakonna välisvahendite talituse nõunik;
Kaire Luht, Rahandusministeeriumi regionaalarengu osakonna regionaalpoliitika talituse juhataja;
Urmo Merila, Riigi Tugiteenuste Keskuse peadirektori asetäitja, korraldusasutuse juht;
Katri Targama, Riigi Tugiteenuste Keskuse toetuste arendamise osakonna toetuste korraldamise talituse peaekspert.

Liidu poolt osalesid mitmetunnisel kohtumisel asedirektor Jan Trei, arendusnõunik Ott Kasuri ning keskkonnanõunik Reigo Lehtla.