« Tagasi

Info MES kodu kaaslaenu meetme kohta

Eluaseme kaaslaen on Maaelu Edendamise Sihtasutuse välja töötatud finantstoode, mis põhineb kaaslaenu meetodil laenude väljastamisel maapiirkonnas elamistingimuste parandamiseks või soetamiseks. MESi poolt koostöös krediidi- ja finantseerimisasutustega pakutava kaaslaenu maksimaalne suurus on 100 000 eurot. Laenu saab elamu, sealhulgas paaris- või ridaelamu ostmiseks, ehitamiseks või renoveerimiseks.
 
Maale elama asumist soodustava pilootprogrammiga alustati 2021. aasta novembris, algselt rakendati kaaslaenu kahes Eesti piirkonnas: Ida-Virumaal ja Kagu-Eestis. Möödunud aasta 17. novembri Vabariigi Valitsuse istungil toetati meetme piirkonna laiendamist ka muudesse Eesti maapiirkondadesse, kus asustusüksuses elab alla 1000 elaniku ning on raskusi laenu saamisega. 9. detsembril kinnitas Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõukogu eluaseme kaaslaenu laiendatud sihtpiirkondadega meetme.
 
Programmi rahastab Maaelu Edendamise Sihtasutus, projekti maht on kokku 5 miljonit eurot.
 

MESi kodu kaaslaenu meetme eesmärk on aidata peredel maapiirkonda kodusid soetada. Pankadel ei ole võimalik madala tagatisväärtuse tõttu anda kodulaene igasse Eesti väiksemasse paika sellises summas, millega kapitaalselt renoveerida, ehitada või osta uus elamu. MESi kodu kaaslaenu eesmärk on seda turutõrget leevendada.

Rohkem infot on SIIN: https://www.mes.ee/eluaseme-kaaslaen

Lisainfot leiab ka SIIT: https://www.mes.ee/maaelu-edendamise-sihtasutuse-eluaseme-kaaslaenu-sihtpiirkond-laienes.

06.03.2023