« Tagasi

Kohtumisel peaasi.ee esindajatega arutati võimalikke koostöökohti

Eile (28.08) kohtusid liidu asedirektor Jan Trei ja nõunikud Mailiis Kaljula ning Angela Saksing peaasi.ee esindajatega, et arutada võimalikke koostöökohti kohalike omavalitsustega.

Peaasjade keskuse üheks olulisemaks eesmärgiks vaimse tervise edendamisel on probleemide ennetamine ja võimalikult varane sekkumine.

Peaasjade keskus tegeleb nõustamisega vaimse tervise teemadel noortele vanuses 16-26. Samuti tegeletakse koolide tugispetsialistide koolitamisega pakkumaks vaimse tervise teenust.

Kohtumisel tutvustati Peaasjade keskuse tegevusi ja koostööd noorte vaimse tervise nõustamise osas, mida pakutakse üle Eesti.

Oma asetuselt paikneb noorte nõustamise teenus vaimse tervise püramiidi kogukonna ja esmatasandi tervishoiu tasandite vahel.

Sellest aastast on Peaasjad Tervisekassa abiga suurendanud enda teenuse mahtu märgatavalt ning piloteerinud laiendatud teenusemudelit.

"Kohtumisel arutasime koostöökohti kohalike omavalitsustega ning aitame Peaasjade keskusel laiendada koostöövõrgustikke kohalikes omavalitsustes. Noorte vaimse tervise teemad on väga olulised ja kindlasti on tähtis tõsta omavalitsuste teadlikkust nõustamise teemadel. Otsustasime kohtumisel korraldada teadlikkuse tõstmise infopäeva kohalikele omavalitsustele," ütles asedirektor Jan Trei.

Erinevatel teemadel saab lugeda peaasi.ee kodulehelt https://peaasi.ee/.