« Tagasi

Omavalitsuste annetuste abiga saadeti Ukraina poole teele 26 generaatorit

26 Eesti Linnade ja Valdade Liidu (ELVLi) poolt omavalitsuste annetustega soetatud elektrigeneraatorit saadeti Eestist teele. Möödunud aastal kogus Liit omavalitsustelt vabatahtlikke annetusi eesmärgiga toetada Ukraina Zõtomõri oblastit hädavajalikuga.

"Eelmisel aastal Ukraina küsimust arutades leidsime ELVLi volikogus ühiselt, et abistada on vaja, omavalitsused annetavad vastavalt oma võimalustele ning tegemist oli liidu liikmete vabatahtliku otsusega, kas ja millises summas soovitakse panustada. Kokku kogusime ligi 250 000 eurot ning kogutud vahendite eest toetame Zõtomõri oblastit generaatoritega. Nüüdseks on selge, et sõda ei pruugi lõppeda niipea ning abi on ukrainlastel vaja ka edaspidi. Olen väga tänulik kõigile Eesti omavalitsustele, kes leidsid oma vahenditest võimaluse meie ideega kaasa tulla ning meie eesmärki rahaliselt toetada," kommenteeris Eesti Linnade ja Valdade Liidu juhatuse esimees Mihhail Kõlvart.

Generaatorid saabuvad Eestisse mitmes osas, millest esimesed läksid Ukraina poole teele detsembrikuus ning järgmine kogus peaks Eestisse jõudma maikuu lõpus.

Generaatorite soetamiseks välja kuulutatud riigihanke läbiviijaks oli Eesti Linnade ja Valdade Liit, hanke korraldajaks Hangete Korraldamise MTÜ (Kohalike Omavalitsuste Riigihangete Keskus).

Liit annetas soetatud generaatorid Eesti Punasele Ristile, koostöös korraldati ka transport Ukrainasse.

10.03.2023
Foto: Generaatorid Ukrainasse