« Tagasi

Rakvere Riigigümnaasiumis toimus ELVLi ja VV hariduse ja noorsootöö töörühm

Möödunud nädalal kogunes Rakvere Riigigümnaasiumis Eesti Linnade ja Valdade Liidu ja Vabariigi Valitsuse hariduse ja noorsootöö töörühm 2024.aasta riigieelarve läbirääkimisteks. Tulenevalt ELVLi prioriteetsetest ettepanekutest asuti esmalt tegelema koolitoidu, õpetajate järelkasvu ning energiatõhususe teemaga.
 
Samuti arutati koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga (HTM-iga) töörühma tööplaani, milles olulisteks teemadeks 2023.aastal on osadele omavalitsustele ka eestikeelsele haridusele üleminek. Lisaks koostöös HTMi ja Ida-Viru Ettevõtluskeskusega 24.novembril korraldatav hariduskonverents „HaridusLood" Jõhvi kontserdimajas ning jätkuv pilootprojekt VOL 2 „Õpetajate töö- ja palgakorralduse kaasajastamine" koostöös HTMiga, millega alustas VOL2 teine grupp omavalitsuste meeskondi.
 
Töörühma liikmetest olid kohal ELVLi poolne töörühma esimees, Jõgeva vallavanem Angela Saksing, Viimsi abivallavanem Marju Aolaid, Tartu Linnavalitsuse haridusosakonna juhataja Riho Raave, Haapsalu Linnavalitsuse haridusnõunik Mari-Epp Täht, Viljandi Linnavalitsuse Haridus- ja Kultuuriameti juhataja Tiivi Tiido, Pärnu Linnavalitsuse abilinnapea Ene Täht, Harku abivallavanem Robert Lippin, Jõelähtme abivallavanem Priit Põldma, Rakvere Linnavalitsuse abilinnapea Laur Kaljuvee. Rahandusministeeriumist olid kohtumisel kohal kohalike omavalitsuste finantsjuhtimise osakonna nõunik Andrus Jõgi ja kohalike omavalitsuste poliitika osakonna nõunik Mikk Lõhmus ning Haridus- ja Teadusministeeriumist kohalike omavalitsuste koostöö ja koolivõrgu nõunik Piret Sapp, üldhariduse peaekspert Salle Andresson, Haridusjuhtimise ja õpetajapoliitika valdkonna juht Heidi Uustalu ja Riigivara valitsemise valdkonna juht Indrek Riisaar.
Liidu poolt osalesid töörühma kohtumisel haridus- ja noorsoonõunik Hille Ilves, finantsnõunik Toomas Johanson ja asedirektor Jan Trei.