« Tagasi

Viljandis tutvustati Eesti infoturbestandardi kohalike omavalitsuste profiili

24. augustil toimus Viljandi Pärimusmuusika Aidas Eesti infoturbestandardi (E-ITS) kasutusprofiili tutvustav seminar kohalikele omavalitsustele.

2023. a alguses tellis Eesti Linnade ja Valdade Liit (ELVL) koostöös Riigi Infosüsteemi Ametiga (RIA) Eesti infoturbestandardi (E-ITS) kasutusprofiili kohalikele omavalitsustele, et abistada KOVe E-ITSi rakendamisel. Töö viis läbi Focus IT meeskond ning suvel valmis kasutusprofiili esmane dokumentatsioon. Projektis osales kolm piloot-omavalitsust (Alutaguse vald, Tori vald ja Võru linn), kelle pinnalt profiil koostati.

„Oleme liiduna tulnud omavalitsustele appi uue infoturbestandardi rakendamisel, sest see on keeruline ja ajamahukas protsess. Kuna E-ITS on KOVidel kohustuslik rakendada, siis loodetavasti aitab valminud profiil teha esimesi samme selles suunas. Standardi rakendamine aitab tagada omavalitsuste küberturvalisust ehk toime tulla ootamatute olukordade ja ohtudega ning ennetada riske," kommenteeris Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor Jan Trei.

Seminaril anti ülevaade, kuidas infoturbe juhtimise süsteemi omavalitsustes üles ehitada ning praktiliselt rakendada. Huvi teema vastu oli suur, osavõtjaid kohapeal oli üle 80 inimese. Kasutusprofiili dokumentatsioon on täiendamisel ning avalikustatakse lähiajal.

Lisainfo: ELVL IKT projektijuht, Katrin Rajamäe-Soosaar, e-post: katrin@elvl.ee

07.09.2023